biżuteria modna w każdym sezonie Biżuteria na zamówienie

Nowoczesny handmade – biżuteria modna w każdym sezonie

Przyglądając się pokazom mody zwiastującym trendy w sezonie wiosennym można zauważyć, że biżuteria ręcznie robiona w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych form i materiałów. Wiele osób zajmujących się produkcją własnej biżuterii traktuje rękodzielnictwo jako hobby, sposób na odstresowanie się, relaks, a nawet formę zarobku. Jest to też swego rodzaju odskocznia od tradycyjnej biżuterii srebrnej oraz złotej. Warto może zatem zainteresować się nieco biżuterią handmade i zacząć tworzyć coś na własną rękę?

Biżuteria z industrialną nutą – wire – wrapping

Podobno industrializm będzie w nadchodzącym sezonie jak najbardziej modny, a noszenie lekko futurystycznych ozdób będzie jego znakiem rozpoznawczym. Do wykonania biżuterii wpisującej się w takie trendy z pewnością przyda się tzw. wire – wrapping. Choć nazwa brzmi nieco tajemniczo, to w rzeczywistości mowa o raczej prostej, znanej od tysiącleci technice stosowanej w nowoczesnym rękodzielnictwie. Chodzi bowiem o wyplatanie biżuterii z drucików różnej grubości i pochodzenia (np. miedzianych), często bez używania lutownicy, podgrzewania itp. Grubsze druty owija się cieńszymi, wykręca się tworząc niesamowite kształty – od zwykłych ósemek po skomplikowane kompozycje, dołącza się do nich kamienie szlachetne lub łączy z innymi technikami. Efekt – niepowtarzalny!

 

Biżuteria oklejana, czyli technika decoupage

Użycie tej techniki to świetna alternatywa dla osób znudzonych srebrną lub złotą biżuterią, a także dla tych, którzy preferują biżuterię lekką i oryginalną. W przypadku decoupagu wystarczy wziąć kawałek drewna, szkła, metalu, a nawet porcelany i okleić go ozdobnym papierem, serwetkami papierowymi lub obrazkami z papieru. Następnie używa się lakieru, farb akrylowych lub innych specyfików, aby utrwalić obraz w taki sposób, iż sprawia on wrażenie namalowanego, a nie jedynie naklejonego. W ten sposób można przyozdabiać nie tylko biżuterię, ale również meble, bombki, ramki na zdjęcia i inne przedmioty – wszystko jest kwestią wyobraźni. Sporą popularnością cieszy się biżuteria decoupage ze znanymi osobistościami, np. Marylin Monroe lub Audrey Hepburn. Materiały do tworzenia takiej biżuterii bez problemu można znaleźć zarówno w Internecie, jak i w sklepach z artykułami papierniczymi.

Yo Yo – biżuteria inaczej

Początkowo można pomyśleć, iż technika bardziej przypomina origami niż biżuterię rękodzielniczą. Nic bardziej mylnego! Co prawda jest to technika dość nowa, dopiero zyskująca na popularności, jednak każda fashionistka wie, że to, co nieznane, zdecydowanie bardziej przyciąga uwagę. Dlatego naprawdę warto zdjąć na chwilę „bezpieczną” biżuterię celebrytek lub inne błyskotki i skusić się na coś tak intrygująco. Technika Yo Yo to nic innego jak wycinanie motywów kwiatowych z szablonów, układanie ich w kompozycję, fastrygowanie i zszywanie tak, aby tworzyły całość. Do tworzenia takiej biżuterii świetnie nadaje się szyfon, koronka, a nawet atłas, czy tiul – panuje tu pełna dowolność wyboru tkaniny. Biżuteria Yo Yo wygląda jeszcze ciekawiej, gdy przyozdobi się ją koralikami, guzikami i innymi elementami. Efekt? Dziewczęca delikatność i niepowtarzalny urok!

I to by na tyle…?

Oczywiście, że nie! Poza opisanymi technikami istnieje całe mnóstwo innych, równie ciekawych sposobów na tworzenie biżuterii handmade. Z pewnością każda fanka rękodzielnictwa może znaleźć taką technikę, która podbije jej serce i pochłonie na wiele, wiele godzin. Pamiętajcie – najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok…

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *