Biżuteria z kamieniami szlachetnymi według znaków zodiaku

Wiara w wpływ gwiazd na osobowość i cechy charakteru istnieje od bardzo dawna. Jednak każdemu znakowi zodiaku przypisane są również pewne kamienie szlachetne i półszlachetne, które mają pomóc ludziom tego znaku zodiaku w pełni wykorzystać ich potencjał. Poniższy przegląd powinien pomóc Ci dowiedzieć się, który kamień będzie dla Ciebie najlepszy w zależności od miesiąca Twojego urodzenia. A kto wie – może na podstawie tych kryteriów wybierzesz swoją kolejną biżuterię.

https://www.ankabizuteria.pl/

Wodnik (21.1 – 20.2)
Świeży akwamaryn w kolorze morza
Bladoniebieski akwamaryn jest idealny dla spokojnego, wytrwałego Wodnika. Mówi się, że kamień pomaga realizować plany, zmniejszać stres i znajdować wewnętrzną harmonię. Zwiększa empatię i współczucie Wodnika i dlatego jest idealnym towarzyszem dla ludzi z tym znakiem zodiaku, którzy są zaangażowani w obszary humanitarne.
Więcej kamieni szlachetnych
Ale akwamaryny nie są jedynymi kamieniami, które dobrze komponują się z Wodnikiem. Na przykład turkus pomaga zrównoważyć wahania nastroju. Kolejnym dobrym kamieniem jest topaz, o którym mówi się, że pomaga w asertywności.
A jeśli jako Wodnik chcesz bardziej słuchać swojej intuicji, wybierz labradoryt. Z drugiej strony, ciemnoniebieskie szafiry pomagają osiągnąć cele, a lapis lazuli pobudza kreatywność.
Elegancka bransoletka srebrna z markazytami i akwamarynem
Ryby (21.2 – 20.3)
Zawsze elegancka perła
Perły powstają w głębinach mórz i rzek i są stworzone dla wrażliwego i empatycznego znaku wodnego Ryb. Perły wspierają zdrowie psychiczne ryb, wprowadzają optymizm do ich życia i pomagają przy wahaniach nastroju. Powinny także dawać kobietom w szczególności pewność siebie i pomagać w zwalczaniu wątpliwości.
Więcej kamieni szlachetnych
Mówi się również, że ametyst jest korzystny dla Ryb, ponieważ wzmacnia pewność siebie i zmniejsza stres, podczas gdy akwamaryn zapewnia spokój i poprawia umiejętności komunikacyjne. Kobiety urodzone pod znakiem Ryb również docenią szafiry, ponieważ pomagają być mniej krytycznym wobec otaczających je osób. Mówi się, że opale przynoszą harmonię i wzmacniają intuicję. Kamień księżycowy pomaga wprowadzić harmonię w relacje.
Naszyjnik srebrny pozłacany z perłami
Baran (21.3 – 20.4)
Namiętny czerwony granat
Tradycyjnym kamieniem energicznego i bardzo aktywnego Barana jest granat. Dodaje odwagi, siły i pomaga w asertywności. Granat jest bardzo ważnym kamieniem i daje Baranowi energię i siłę do wszystkich jego ambitnych planów i działań. Jest to więc godny dodatek do tego znaku ognia.
Więcej kamieni szlachetnych
Ze względu na swój ognisty temperament Baran czasami walczy z egoizmem, ale rubiny mogą pomóc. Turmaliny z kolei uczą cierpliwości i tolerancji. Ametysty pomagają Baranowi w komunikacji i pracy zespołowej. Karneole opanowują gniew, a cytryny pomagają gorliwemu Baranowi w uzyskaniu wewnętrznego wglądu.
Kolczyki srebrne granaty markazyty
Byk (21.4 – 21.5)
Szlachetny, mocny diament
Najtwardszy kamień na świecie o nieskończonym połysku – diament – jest idealny dla upartego, zdeterminowanego Byka. Przyczynia się do ich satysfakcji i wspiera ich bystrość. Mówi się również, że diament wzmacnia relacje i uspokaja myśli, kontrolując gniew, pesymizm i wahania nastroju.
Więcej kamieni szlachetnych
Z pozostałych kamieni Byka należy wspomnieć o szmaragdzie, ponieważ pomaga on w walce z uporem i sprzyja skutecznej komunikacji. Szafiry przynoszą cierpliwość, cytryny dodają pewności siebie, a morganit zapewnia wgląd. Perydot pozytywnie wpływa na inteligencję emocjonalną.
Piękna zawieszka srebrna z markazytami i syntetycznymi szmaragdami
Bliźniaki (22.5 – 21.6)
Motywujący cytryn
Niezależne i zaradne bliźnięta czerpią korzyści z cytrynu. Wspomaga to kreatywny przepływ i tchnie życie w Twoje pomysły. Cytryny mogą również pomóc Gemini przyciągnąć odpowiednich ludzi i wprowadzić zmiany, których pragną. Cytryn również motywuje i generuje pozytywne spojrzenie na własne życie.
Więcej kamieni szlachetnych
Podobnie jak cytryn, akwamaryn ma pozytywny wpływ na bliźnięta. Pomaga uporządkować myśli i przełamać lęki, a topaz i turkus sprzyjają rozwojowi kreatywności.
Piękna zawieszka srebrna z oryginalnym cytrynem .
Rak (22.6 – 22.7)
Wspaniały zielony szmaragd
Zielony szmaragd jest najważniejszym kamieniem dla intuicyjnego raka. Wzmacnia intuicję i łagodzi typowe dla raka wahania nastroju. Daje też energię, siłę i pewność siebie.
Więcej kamieni szlachetnych
Z innych kamieni, które są przypisane do tego okresu urodzenia, perły są szczególnie odpowiednie dla raka, ponieważ dają im wiarę w przyszłość. Z pomocą opali kraby pokonują wątpliwości, a kamienie księżycowe przywracają wewnętrzną równowagę. Rubiny mają pozytywny wpływ na relacje.
Bransoletka srebrna z kamieniami naturalnymi szafirami, szmaragdami, rubinami i markazytami
Lew (23.7. – 22.8.)
Ognisty rubin
Odważny i charyzmatyczny lew kojarzony jest głównie z rubinem. Mówi się, że ten kamień przynosi zdrowie i bogactwo oraz stymuluje hojność lwów. Dodaje energii i wzmacnia uczucie miłości.
Więcej kamieni szlachetnych
Niezniszczalny diament wzmacnia wytrzymałość lwa i pomaga spełnić jego życzenia. Cytryn promuje indywidualność i pewność siebie. Mówi się, że bursztyn pomaga w planowaniu przyszłości i przynosi sukces, podczas gdy granaty wzmacniają takie cechy, jak asertywność i przedsiębiorczość. Topaz z kolei wzmacnia hojność lwa.
Biżuteria srebrna Wisior srebrny rubin i markazyty
Panna (23.8 – 22.9)
Królewski szafir
Szafir jest idealnym kamieniem. Jest dobrym towarzyszem w dążeniu do doskonałości, ale jednocześnie pomaga zachować wewnętrzną harmonię. Promuje także wytrwałość i inspiruje Pannę do pracy nad sobą.
Więcej kamieni szlachetnych
Dla Panny bursztyn jest dobrym dodatkiem do szafiru, pobudza cierpliwość i pomaga się zrelaksować. Virgos z pomocą ametystów zachowują równowagę między umysłem a emocjami, a karneol niosą radość. Cytryn pomaga osiągnąć cele, a zielony perydot zmniejsza stres.
Kolczyki srebrne z szafirem
Waga (23.9. – 23.10.)
Romantyczny różowy turmalin
Turmalin jest idealny dla sprawiedliwej Wagi. Wzmacnia poczucie równowagi oraz pomaga w zmartwieniach i stresie. Ponadto może wzmocnić wewnętrzny rytm i pomaga zwalczać negatywne emocje.
Więcej kamieni szlachetnych
Perły pomagają Wadze wzmacniać relacje i pozytywnie wpływać na ich rozwój osobisty. Szafiry promują szczerość, zielone szmaragdy sprzyjają zamyśleniu, a jasnoróżowy morganit pomaga w związkach, a koralowce mogą być pomocne w radzeniu sobie z emocjami.
Pierścionek srebrny z turmalinem
Skorpion (24.10 – 22.11)
Ciemnofioletowa elegancja w postaci ametystów
Ze wszystkich kamieni szlachetnych, w szczególności ametysty mają pozytywny wpływ na Skorpiona. Ametyst wzmacnia intuicję i dodaje pewności siebie. Pomaga poczuć spokój i satysfakcję oraz usuwa negatywne emocje.
Więcej kamieni szlachetnych
Granat wzmacnia emocjonalną stronę skorpionów, a opal łagodzi obawy. Ognisty rubin jest właściwym kamieniem, aby odnieść sukces w miłości, podczas gdy turmalin chroni skorpiona przed fałszywymi wrażeniami. Jeśli, co nie jest rzadkością w przypadku Skorpionów, masz problemy z koncentracją, topaz może pomóc.
Srebrne kolczyki pozłacane z ametystem MOTYLKI
Strzelec (23.11 – 21.12)
Jasnoniebieski topaz
Topaz w wielu odcieniach, ale szczególnie w kolorze niebieskim, pasuje do wytrwałego i idealistycznego Strzelca. Poprawia nastrój, łagodzi stres i wprowadza w jego życie spokój. Zwiększa motywację strzelca i poprawia jego koncentrację. Ponadto topaz zwiększa zdolność racjonalnego myślenia.
Więcej kamieni szlachetnych
Perydot ma również pozytywny wpływ na Strzelca, ponieważ wzmacnia pewność siebie i ogranicza impulsywne działanie. Ametysty działają uspokajająco na zniecierpliwienie, szafiry są dobrym lekarstwem na powierzchowność, a tanzanity podkreślają hojność Strzelca. Różowy turmalin jest dobrym towarzyszem w poszukiwaniu sensu.
Misaki – wisiorek srebrny z hipnotyzującym kamieniem Mystic Topaz
Koziorożec (22.12. – 20.1.)
Tajemniczy kamień księżycowy
Dla pragmatycznego Koziorożca kamień księżycowy jest bardzo ważny, ponieważ pomaga złagodzić wewnętrzną zatwardziałość w myśleniu i działaniu, zrównoważyć konflikty i daje możliwość taktycznego i eleganckiego działania.
Więcej kamieni szlachetnych
Oprócz kamienia księżycowego granat jest również dobrym towarzyszem Koziorożców, co pomaga innym zrozumieć. Ametysty zachęcają do optymizmu i rozwoju osobowości, a diamenty pomagają skupić się na tym, co najważniejsze. Perły przynoszą wewnętrzny spokój, a rubiny napędzają kreatywność i pasję.
Duża zawieszka srebrna z kamieniem księżycowym
Czy już zdecydowałeś się na ulubiony kamień z naszego przewodnika po kamieniach szlachetnych i półszlachetnych według znaku zodiaku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *