Dlaczego srebro czernieje? Sposoby na czyszczenie biżuterii srebrnej.

Biżuteria srebrna, która nie jest regularnie noszona, z czasem staje się matowa i czarna. Srebro zalicza się do metali szlachetnych, ma jednak tendencje do utleniania się. Ten brzydki ciemny osad na naszej biżuterii to siarczek srebra, który pochodzi z zanieczyszczonego powietrza. Siarczek srebra tworzy się, gdy srebro wchodzi w kontakt z tlenem i śladami siarkowodoru z powietrza lub z pożywienia. Aby zapobiec temu procesowi lub pozbyć się ewentualnych przebarwień, nie musisz uciekać się do specjalnych środków, wystarczy zastosować kilka naszych wskazówek, by opóźnić lub zmniejszyć matowienie srebra.

https://www.ankabizuteria.pl/

Komplet biżuteria srebrna SERDUSZKA z mikro-cyrkoniami

Chcesz zapobiec matowieniu srebra lub przynajmniej opóźnić ten proces jak najdłużej? Ważne jest, aby przechowywać je w możliwie jak najbardziej suchym miejscu. Naj lepiej unikać przechowywania srebra razem ze złotem lub innymi metalami szlachetnymi, pozwoli to zapobiec szybkiemu zabrudzeniu oraz zarysowaniom na delikatnej powierzchni srebrnej biżuterii. Świetnym pomysłem będzie przechowywanie biżuterii w osobnych pudełeczkach, bawełnianych torebkach, lub specjalnej szkatułce z przegródkami, z dala od innych przedmiotów. Równie ważne jest także regularne czyszczenie i polerowanie, jest to najskuteczniejszy sposób przeciwdziałania matowieniu srebrnej biżuterii. Jednak ta metoda jest bardzo czasochłonna, dlatego w sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć środki do czyszczenia srebra, które w szybki i łatwy sposób sprawią, że Twoja biżuteria będzie znów lśnić jak nowa. Najpopularniejsza jest tak zwana srebrna kąpiel, w której srebrna biżuteria moczy się przez pewien czas w płynie czyszczącym, później wystarczy tylko opłukać wodą i znów można cieszyć się piękną biżuterią.

https://www.ankabizuteria.pl/profesjonalna-pielegnacja-bizuterii

Preparat do czyszczenia srebra – Kąpiel do srebra

Abyśmy nie musieli stale czyścić naszej srebrnej biżuterii, powinna być regularnie używana, a następnie dokładnie czyszczona. Powodem tego jest to, że reakcja srebra i otaczającego powietrza następuje dopiero po długim leżeniu przedmiotów, dlatego matowienie srebrnej biżuterii jest prawie nieuniknione, tym bardziej, jeśli posiadamy bogatą kolekcję srebrnej biżuterii. Bez względu na to, jak często czyścisz i konserwujesz swoje srebro, prędzej czy później ponownie zacznie matowieć.

Ściereczki do czyszczenia srebrnej biżuterii i srebra

Jeżeli jednak nie chcesz stosować preparatów chemicznych do czyszczenia srebra, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych domowych trików.

1. Nałóż proszek do pieczenia na miękką zwilżoną szczoteczkę i wypoleruj nim srebro, a następnie spłucz ciepłą wodą. Efekt jest natychmiastowy. Uważaj, jednak jeżeli Twoja biżuteria posiada kamienie, żeby ich nie uszkodzić.
2. Wyciśnij jedną lub więcej cytryn i umieść w środku swoją biżuterię. Następnie weź szczoteczkę do zębów i wyczyść srebro, tak jak poprzednio, spłucz wszystko wodą.
3. Również dobrym środkiem do czyszczenia srebra jest pasta do zębów. Nałóż niewielką ilość pasty na zmatowiony obszar i pozwól mu działać przez krótki czas (wybierz pastę bez drobinek, ponieważ mogą uszkodzić Twoją biżuterię). Następnie spłucz zimną wodą i dokładnie wysusz swoją biżuterię.
4. Fajnym trikiem jest również użycie sody oczyszczonej. Do naczynia z gorącą wodą należy wsypać sodę oczyszczoną. Po rozpuszczeniu sody zanurzamy w takim roztworze srebro i pozostawiamy na kilka minut. Następnie wystarczy wypłukać, wysuszyć i wypolerować srebrną biżuterię.

Teraz wiesz już więcej na temat srebra. Wybierz odpowiedni sposób jego czyszczenia, który Cię zadowoli i spełni Twoje oczekiwania, powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *