Symbol szczęścia-podkowa

Podkowa pozostaje jednym z najlepszych symboli szczęścia, wywodzącym się zarówno z chrześcijaństwa, jak i magii. Pomimo kilku interpretacji jego pochodzenia, symbolika podkowy pozostaje taka sama: odstraszanie nieszczęścia tym, którzy są jej właścicielami.

https://www.ankabizuteria.pl/

Geneza wiary w nadprzyrodzoną moc tego obiektu wywodzi się ze starożytnej legendy św. Dunstana, kowala, który był tak dobrym kowalem, że pewnego dnia sam diabeł zażądał, by jego koń był przez niego podkuty. Dunstan przybił zaś podkowę do kopyta diabła, powodując straszliwe cierpienie za każdym razem, gdy stawiał nogę na ziemi. By załagodzić ból, demon obiecał św. Dunstanowi uratowanie od jego przekleństw wszystkich domów za pomocą podkowy przybitej do drzwi. Z tego powodu do dziś uważa się, że podkowa jest w stanie odpędzić złe duchy.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki małe srebrne PODKOWY z cyrkoniami

Podkowa to jeden z najbardziej znanych i najbardziej lubianych symboli na Zachodzie, znany już od 16-tego wieku. W średniowieczu żelazo było uważane za metal, który mógł odpędzać złe duchy. Także tradycyjnie podkowę mocuje się na kopycie konia za pomocą 7 gwoździ, 7 uważano za szczęśliwą liczbę, tak pozostało do dziś. Sami kowale, którzy robili podkowy, byli uważani za szczęśliwych, ponieważ pracowali z ogniem i żelazem, dwoma potężnymi elementami, które były bardzo szanowane.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka – oryginalna biżuteria srebrna

Dziś symbol podkowy jest powszechny w naszym społeczeństwie jako znak szczęścia. Można go zobaczyć na biżuterii, dziełach sztuki czy też odzieży. Jeśli chodzi o właściwy sposób noszenia podkowy, to mówi się, że wieszanie jej prawą stroną do góry zapewnia szczęście posiadaczowi, dzięki czemu podkowa zachowuje swoją użyteczność jako amulet przynoszący szczęście, noszenie jej w dół lub bokiem wylewa szczęście na każdego, kto jest w pobliżu. Bez względu na powód, dla którego nosisz biżuterię z tym odwiecznym symbolem i jakkolwiek zdecydujesz się go nosić szczęście, będzie po twojej stronie.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Piękny srebrny naszyjnik z amuletem szczęścia – kotwicą i białymi cyrkoniami

Ze względu na ładny design oraz religijne i magiczne znaczenie, podkowa stała się dość popularna w ciągu ostatnich kilku lat jako popularny wzór dla biżuterii. Dla wielu podkowa jest symbolem szczęścia i ochrony, dziś słynie jako zawieszka na naszyjniki i bransoletki oraz jako wzór na piękne kolczyki i wisiorki. Projekt nadaje się do wielu stylów, od minimalistycznych po dramatyczne. Dlatego podarowanie symbolu podkowy to doskonały sposób na „odnalezienie” przez obdarowanego szczęścia podkowy. Podkowa to szczęśliwy symbol, który może nosić każdy, chociaż ma pewne korzenie w chrześcijaństwie, nie jest postrzegany jako chrześcijański symbol.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *