Wszystko o czarnym onyksie

Czarny onyks jest odmianą minerału krzemionkowego Chalcedon i ma 6,5-7 w skali Mosha, co oznacza, że ​​jest dość miękkim kamieniem w porównaniu z diamentem. Onyks sam w sobie jest formą kwarcu mikrokrystalicznego, powstaje w skałach pochodzenia wulkanicznego, w tworzących się w nich pogazowych pustkach. Przeważnie onyksy mają proste, prawie równoległe pasma lub warstwy koloru, które pozwalają wykwalifikowanym rzeźbiarzom klejnotów wycinać materiał w celu tworzenia kamei i wklęsłodruków o niezwykłej głębi i kontraście. Dolna warstwa jest w kolorze czarnym, a górna w kolorze białym. Nazwa onyks pochodzi z greki i oznacza pazur, co nawiązuje do twardości tego minerału i jego ostrych krawędzi.

https://www.ankabizuteria.pl/

Onyks jest ozdobnym kamieniem znanym już od starożytności, uważano go za kamień przynoszący szczęście i właśnie z tych kamieni szlachetnych wykonywano pieczęcie królewskie i cesarskie oraz kamee. Onyks występuje głównie w Indiach i Brazylii. Dziś bransoletka lub kolczyki wykonane z onyksu świetnie sprawdzają się w roli luksusowych dodatków.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka z czarnym onyksem KLARA

Czarny, mocny kolor, często kojarzy się między innymi z elegancją, siłą, pięknem, wyrafinowaniem i prostotą. Już sam kolor sprawia, że ​​czarny onyks jest urzekającym wyborem, który można włączyć do modowych akcesoriów. Ma styl vintage, pochłania światło i ma prawie matowy wygląd. Dla amatorów eleganckiej biżuterii to właśnie onyks jest jednym z ulubionych kamieni. Onyks wyróżnia się efektownym, czarnym kolorem, dzięki któremu znakomicie prezentuje się zarówno w srebrnej, jak i w złotej oprawie.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Pierścionek srebrny SYGNET z czarnym fasetowanym onyksem

 

Kolczyki z onyksem to biżuteria pełna niewymuszonej elegancji, zestawione z pierścionkiem tworzą nadzwyczajny i pełen blasku komplet biżuterii. Onyks także przepięknie łączy się z markazytami w okazałych wisiorach i broszkach. Przystępna cena kamienia sprawia, że często wykorzystuje się go do tworzenia oryginalnych dodatków. Czarny onyks jest rzadkim klejnotem, który stał się jednym z kamieni szlachetnych używanych do poprawy estetyki biżuterii, dlatego jego wyjątkowe i mistyczne piękno przykuło uwagę jubilerów.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna z czarnym onyksem KLARA

Onyks jest kamieniem docenianym i lubianym przez jubilerów. Jego piękny głęboki czarny kolor sprawia, że jest ponadczasowym dodatkiem do niemal każdej stylizacji. Onyks występuje pod różną postacią, jako korale różnej wielkości: fasetowane, zmatowione lub polerowane na błysk. Jest twardym kamieniem odpornym na urazy i nie traci swojego piękna. Jak większość kamieni nie wymaga zbyt częstej pielęgnacji, wystarczy od czasu do czasu przetrzeć go wilgotną szmatką i kamień będzie wyglądał jak nowy.