Jak czyścić komplety biżuterii Swarovski?

Nawet najpiękniejsza biżuteria straci swój urok, jeśli się o nią właściwie nie zatroszczysz. Tak jak i twoje ciało potrzebuje od czasu do czasu odświeżenia i oczyszczenia, tak i twoja biżuteria wymaga przeprowadzenia pewnych zabiegów pielęgnacyjnych. Szczególnym przypadkiem z pewnością są tak uwielbiane przez wszystkie kobiety komplety biżuterii Swarovski. Prezentują się nieziemsko, przyciągają uwagę otoczenia, ale też stanowią niemałe wyzwanie dla wszystkich wielbicielek błyszczących dodatków. Czy wiesz już jak czyścić komplety biżuterii Swarovski?

Swarovski czyszczenie
Piękne komplety biżuterii Swarovski wymagają szczególnej pielęgnacji

Ściereczki nie tylko do kurzu

W pierwszej kolejności powinnaś zaopatrzyć się w specjalne ściereczki do czyszczenia biżuterii. Nie kosztują dużo, a są bardzo przydatne i pomagają twojej ulubionej biżuterii odzyskać utracony błysk. Zwróć uwagę czy zakupiona przez ciebie ściereczka będzie nadawała się do czyszczenia całego kompletu biżuterii Swarovski, czy też będziesz potrzebowała innego rodzaju materiału do polerowania elementów z kryształami. Większość miękkich szmatek idealnie nadaje się do czyszczenia kompletów biżuterii Swarovski.

http://ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii/4066-komplet-bizuterii-srebrnej-swarovski-bizuteria-wloska.html

komplet-bizuterii-srebrnej-swarovski-bizuteria-wloska
Srebrne części kompletu biżuterii Swarovski możesz czyścić zwykłymi ściereczkami do pielęgnacji srebrnej biżuterii

Środki czyszczące dla twoich kompletów biżuterii Swarovski – czy nie zaszkodzą?

Zdarza się tak, ze samo wypolerowanie szmatką nie przywróci twojemu kompletowi biżuterii idealnego wyglądu, gdyż kryształy uległy zabrudzeniu. W takiej sytuacji powinnaś zachować szczególną ostrożność, gdyż środki czyszczące do biżuterii nie nadają się do czyszczenia kompletów biżuterii Swarovski z kryształami. Z pewnością nie chciałabyś uszkodzić delikatnych kryształów i odebrać sobie przyjemność noszenia eleganckich kolczyków Swarovski czy też ulubionej bransoletki lub srebrnego naszyjnika z kryształkami. Wszelkiego rodzaju środki z chlorem lub innymi silnymi substancjami nie nadają się do czyszczenia kryształowych elementów kompletów biżuterii Swarovski. Zamiast nich możesz użyć nieco płynu do mycia naczyń (najlepiej jak najbardziej delikatnej wersji) i letniej wody. Nie zapomnij o dokładnym osuszeniu twojej biżuterii Swarovski, gdyż woda zdecydowanie nie jest tym, co twoje kolczyki z kryształami Swarovski lubią najbardziej!

http://ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii/3234-bizuteria-srebrna-komplet-bizuteria-swarovski.html

bizuteria-srebrna-komplet-bizuteria-swarovski
Uważaj na kryształy w swoich ulubionych kompletach biżuterii Swarovski

Czego powinnaś unikać nosząc komplet biżuterii Swarovski?

Przede wszystkim powinnaś unikać kontaktu z wcześniej wspomnianymi środkami czyszczącymi. Zdecydowanie bezpieczniej jest zdjąć delikatny pierścionek marki Swarovski, jeśli planujesz mycie naczyń lub generalne porządki w domu. Komplety biżuterii Swarovski, podobnie jak biżuteria z bursztynem i wiele innych rodzajów dodatków, nie przepadają za kontaktem z wodą. Dlatego lepiej będzie zarówno dla ciebie jak i dla twojego srebrnego kompletu biżuterii Swarovski, jeśli jednak nie zabierzesz go ze sobą na podbój morskich głębin. Powinnaś również unikać kontaktu z lakierem do włosów, perfumami i innymi środkami chemicznymi w sprayu. Zbyt długa ekspozycja na słońcu może spowodować zmatowienie twojego ulubionego kompletu biżuterii Swarovski. Dbaj o swoją ulubioną biżuterię, a twoje ulubione komplety biżuterii posłużą ci jeszcze przez wiele, wiele lat!

 

Jedna myśl na temat “Jak czyścić komplety biżuterii Swarovski?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *