Biżuteria Serca czar, czyli Walentynki już tuż tuż!

Walentynki – jedni kochają to święto, inni nie znoszą go. Z pewnością jest to jednak świetna okazja do obdarowania bliskiej osoby niepowtarzalnym upominkiem, symbolem naszego uczucia. Można też po prostu spędzić ten dzień nieco inaczej niż dotychczas. Zanim świat zamieni się wkrótce w czerwoną lawinę serduszek, wierszyków, róż i czekoladek, warto dowiedzieć się kilku rzeczy na temat tego święta, a może i znaleźć inspirację do zrobienia czegoś, co zaskoczy naszą drugą połówkę.

Walentynki i biżuteria – Skąd, kiedy i gdzie?

Wielu z nas myśli, często za sprawą mediów, że Walentynki to święto, które przyszło do nas z USA stosunkowo niedawno. Nic bardziej mylnego. Jest to dzień św. Walentego – patrona miłości, a święto to obchodzone było już nawet w średniowiecznej Europie. Do Polski przywędrowało z okolic Bawarii i Tyrolu, a nie z USA. Jednak do jego komercyjnego charakteru z pewnością przyczyniły się Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania, gdzie Walentynki stały się źródłem ogromnych dochodów dla wielu firm, które dostrzegły w nim swoją szansę na sukces.

Dlaczego w średniowieczu na Walentynki dostałabyś łyżkę?

Nie tylko historia samego święta jest ciekawa, ale też historia prezentów, którymi obdarowywali się zakochani. W średniowieczu zwyczajowym podarkiem były drewniane łyżki. Jednak nie były to zwykłe łyżki, rzeźbiono bowiem na nich serca, klucze lub dziurki od klucza jako sugestię, aby obdarowana osoba otworzyła swoje serce… W kolejnych wiekach coraz popularniejsze stawały się kwiaty i miłosne liściki. Nie każdy chciał jednak zdradzić swoje prawdziwe imię i nazwisko, dlatego wiele osób podpisywało się po prostu „Twój Walentyn” (co ma ścisły związek z historią o św. Walentym) lub z nutą humoru i tajemniczości – „Zgadnij kto?”. Co Ty zatem na to, żeby w tym roku kupić ukochanemu drewnianą łyżkę? Z pewnością byłby mocno zdziwiony, a Ty mogłabyś zabłysnąć ciekawą historyjką!

Biżuteria i Walentynkowa burza mózgów

Nieważne jak dobrze kogoś znamy, znalezienie odpowiedniego upominku i tak często stanowi spore wyzwanie. Ale może to właśnie znak, że tak bardzo nam na kimś zależy, że chcemy dać od siebie to, co najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe? Do wyboru mamy przecież zarówno klasyczne kwiaty, czekoladki i kartki, ale także specjalne oferty walentynkowych wycieczek, kinowe seanse dla zakochanych, kolacje w restauracjach, vouchery do SPA lub gabinetu masażu, ekskluzywną bieliznę i wiele, wiele innych. Nie musimy jednak wcale wydawać fortuny – małe gesty mają największe znaczenie. Dlatego może warto wstać nieco wcześniej i przygotować niecodzienne śniadanie?

prezent walentynkowy dla kobiety
Srebrna bransoletka na prezent dla kobety.

 

Walentynki w biżuterii

Nie zapominajmy jednak o symbolicznym znaczeniu biżuterii. Tu oferta skierowana głównie do panów – niemalże każda kobieta będzie zachwycona z nowych dodatków, czy to z typowo walentynkowym motywem serca, czy też kompletem, który wymarzyła sobie już dawno temu. Warto czasami wypytać delikatnie partnerkę, żeby jak najlepiej trafić w jej gust i spełnić być może nieco ukryte na co dzień pragnienia. Z pewnością powinno jednak spodobać się uniwersalne, pasujące do wszystkiego srebrne serce z cyrkoniami. Klasyka nie przemija!

Biżuteria – Bo po pierwsze – miłość

Nie zapominajmy jednak o najważniejszym przesłaniu Walentynek – wzajemnej miłości. Kochajcie się zatem nie tylko od święta, ale i na co dzień. Walentynki mogą przecież, a nawet powinny, trwać cały rok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *