Biżuteria kolczyki srebrne dla kobiet

Biżuteria jest znana ludzkości od kilkuset tysięcy lat. Wyrabiali ją ludzie już w starożytności. Przeznaczona była głównie dla kobiet, aby dzięki kamieniom szlachetnym oraz drogim kruszcom wydobyć piękno ich urody. Jeden z najstarszych rodzajów biżuterii to właśnie kolczyki. Czy są równie popularne w dzisiejszych czasach?
Magiczne srebro
Srebro jest surowcem wykorzystywanym do wyrobu biżuterii już od wielu wieków. Jest to metal szlachetny, który w połączeniu z innymi stopami, a także często kamieniami szlachetnymi daje możliwość stworzenia pięknej biżuterii. Charakteryzuje się intensywnym połyskiem, a także doskonałą trwałością. Jest to jeden z tańszych surowców, w porównaniu z równie popularnymi złotem oraz platyną. Warto wiedzieć, iż jednymi z najchętniej kupowanych wyrobów jubilerskich, które są wykonane właśnie z tego kruszcu, są kolczyki srebrne. Jak już wcześniej wspomniano, pomimo, iż są stosunkowo tanie, to ich cena zależy od dodatków, jakie posiadają. Poniżej zostaną przedstawione różne rodzaje popularnych, srebrnych kolczyków, które posiadają różnorodne dodatki.
Biżuteria z kamieniami szlachetnymi
Warto wiedzieć, iż kolczyki srebrne posiadają bardzo często wtopione różnorodne kamienie szlachetne. Obecnie na rynku możemy spotkać bardzo wiele ich rodzajów, jednak należy pamiętać, iż nie wszystkie odpowiadają każdemu typowi urody. Dla najmłodszych kobiet najbardziej odpowiednie będzie srebrna biżuteria, która zawiera między innymi ametyst. Jest to delikatny kamień, który idealnie pasuje do dziewczęcej urody. Jeżeli pragniemy sprawić prezent młodej kobiecie, warto również zdecydować się na biżuterię z delikatnymi cyrkoniami w jasnych kolorach, czy też kwarcem. Z kolei nieco starsze Panie powinny zdecydować się na bardziej odważne wzory. Obecnie kolczyki wykonane ze srebra możemy zakupić przyozdobione szafirem lub też szmaragdem. Bardzo piękna jest również biżuteria, do której wykonania użyto rubinu lub też perły. Należy pamiętać, iż naturalna perła jest ponadczasowa. Decydując się na zakup tego typu biżuterii, możemy mieć pewność, iż będą one nam służyć przez długie lata. Ponadto możemy je nosić zarówno do codziennych stylizacji, jak i na nieco bardziej ważne spotkania. Jednak cytując klasyka, największym przyjacielem każdej kobiety są diamenty. Jeżeli pragniemy sprawić prezent swojej kobiecie, z pewnością zakup srebrnych kolczyków wykończonych kilkoma diamentami zdecydowanie poprawi jej nastrój. Jest to również, tak jak w przypadku pereł, biżuteria ponadczasowa. Jednak decydując się na zakup kolczyków srebrnych, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na kamienie szlachetne, jakie znajdują się w kolczykach, ale również i na ich rodzaj.
Krótka biżuteria
Aktualnie wyróżniamy kilka rodzajów kolczyków damskich. Zazwyczaj dokonuje się ich klasyfikacji ze względu na ich długość. Jedne z najbardziej popularnych kolczyków to przede wszystkim kolczyki krótkie, tak zwane „wkrętki”. Są one zakończone charakterystycznym zapięciem, które możemy całkowicie zdjąć. Tego rodzaju kolczyki srebrne noszą zazwyczaj dziewczynki oraz młode kobiety. Możemy spotkać ich bardzo różnorodne formy, jednak wciąż najbardziej popularne z nich to kolczyki z kolorowymi cyrkoniami lub kwarcem. Proste formy cyrkonii, zatopione w srebrze, idealnie pasują do każdej naszej codziennej stylizacji. Jeżeli pragniemy zakupić tego rodzaju biżuterię naszym podopiecznym, warto pamiętać o odpowiednim doborze koloru. Jeśli nasza córka ma ciemną oprawę oczu oraz ciemne włosy, właściwym wyborem będą kolczyki z różową lub fioletową cyrkonią. Z kolei jeżeli nasza dziewczynka jest blondynką, idealna będzie biżuteria z cyrkonią błękitną. Jeśli nasze dziecko ma włosy bardziej kasztanowe, wówczas powinniśmy zdecydować się na zielony kolor cyrkonii. Jednak należy pamiętać, iż również starsze kobiety często noszą tego rodzaju biżuterię. Najczęściej są to perły otoczone diamentami lub cyrkoniami, a także biżuteria z bursztynu. Na wybór tego rodzaju kolczyków srebrnych powinnyśmy się zdecydować szczególnie, jeżeli nasza szyja jest krótka.
Półdługie oraz długie kolczyki
Kolejnym rodzajem kolczyków srebrnych jest biżuteria długa oraz półdługa. Do tak zwanych półdługich kolczyków możemy zaliczyć biżuterię, która charakteryzuje się zaledwie kilkoma centymetrami długości oraz posiada charakterystyczne zapięcie z tyłu. Zazwyczaj kolczyki wykonane ze srebra, posiadające wspomnianą długość, zawierają różnego rodzaju kamienie szlachetne jak i również cyrkonie. Często również zdarza się, iż są wykonane wyłącznie ze srebra, które jest splecione w bardzo atrakcyjne wzory. Jak już wcześniej wspomniano w przypadku krótkich kolczyków, również i półdługa biżuteria jest przeznaczona raczej dla kobiet, które posiadają nieco krótszą szyję. Z kolei Panie, których sylwetka jest zupełnie inna, szyja jest długa oraz szczupła, doskonale będą wyglądały zakładając kolczyki wykonane ze srebra, charakteryzujące się co najmniej 7 centymetrową długością. Tego typu biżuteria idealnie podkreśli ich sylwetkę, a przede wszystkim szyję. Długie kolczyki również pomogą wysmuklić twarz w przypadku, gdy kobieta posiada bardzo okrągłą. Warto pamiętać, iż długie kolczyki bardzo rzadko produkowane są z różnorodnymi kamieniami szlachetnymi. Najczęściej możemy spotkać proste, srebrne konstrukcje w postaci tak zwanych „nitek”, które lekko opadają na szyję. Jednak niewątpliwym trendem ostatniego sezonu są duże koła, które w środku posiadają charakterystyczny wzór modnych koronek. Warto dodać, iż długie kolczyki zazwyczaj nie posiadają zapięcia.
Unikalne formy
Niestety, nie wszystkie Panie obecnie są zadowolone z biżuterii, jaka jest dostępna w wielu sklepach. Moda nieustannie się zmienia, co sezon możemy zauważyć nowe trendy w biżuterii. Jednak jeżeli szukamy unikatowych kolczyków srebrnych, warto zdecydować się na ich stworzenie samemu. Z pewnością posiadamy w domu wiele srebrnych łańcuszków lub bransoletek, w których nie chodzimy. Warto zebrać je i oddać do jubilera, wybierając przy tym samemu unikalny, ciekawy wzór. Za drobną opłatą z pewnością każdy fachowiec stworzy nam naszą osobistą biżuterię. Dzięki temu możemy mieć pewność, iż nikt nie będzie miał takich samych kolczyków. Jednak jeżeli nie odpowiada nam to rozwiązanie lub też nie mamy pomysłów na stworzenie własnej biżuterii, warto odwiedzić lombard. To właśnie tam często ludzie sprzedają swoje skarby, a my w rozsądnej cenie możemy zakupić często bardzo piękne, a przede wszystkim również niespotykane przedmioty. W dzisiejszych czasach piękna, srebrna biżuteria jest dostępna praktycznie na wyciągnięcie ręki. Możemy stworzyć ją sami, a także zakupić w wielu sklepach stacjonarnych czy też lombardach. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, czego tak właściwie pragniemy – i tu z pomocą przychodzi nam internet, gdzie w sklepie internetowym z biżuterią srebrną możemy wybrać takie kolczyki srebrne jakie nam się podobają i zamówić je do domu w przerwie na kawę w pracy lub jadąć metrem do domu.
Cytując klasyka, możemy dokonać podsumowania, iż prawdziwa kobieta nie posiada nigdy za dużo biżuterii. To właśnie dzięki tym przedmiotom, wykonanym z metali szlachetnych, może stawać się każdego dnia jeszcze piękniejsza. Są one ponadczasowe, z tego powodu nawet po kilkudziesięciu latach będą nadal atrakcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *