Kolczyki – czy to tylko drobiazg?

Kolczyki a historia

Jeżeli przyjrzymy się kulturze człowieka to jednym z najczęściej zachowanych przedmiotów są kolczyki.  Zawsze przy okazji różnych odkryć czy wykopalisk to właśnie kolczyki są wśród artefaktów najczęściej znajdowanym  dziełem człowieka. Na czym polega fenomen tej drobnej, ale jakże pięknej biżuterii?

 

Kolczyki ozdobą każdej kobiety

Nie od dziś wiadomo, że dawniej o statusie kobiety a raczej jej męża, świadczyła ilość posiadanej biżuterii. Dziś każda z nas może pozwolić sobie na kolczyki czy pierścionki. To z czego ona będzie wykonana czy jak będzie noszona, zależy tylko od nas. Kolczyki są piękną ozdobą każdej kobiety – niezależnie od jej rysów twarzy czy koloru oczu.

 

Kolczyki na co dzień

Każda z nas chce zawsze pięknie wyglądać. Kolczyki są świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji, a te pasujące na każdą okazję łatwo znaleźć. Na co dzień warto wybrać kolczyki srebrne lub złote – najlepiej wkręcane. Nie będą przeszkadzać podczas codziennych spraw, a podkreślą urodę właścicielki i jej styl. Możemy wybierać od malutkich perełek, aż po kolczyki ozdobione kryształkami Swarovskiego. W srebrnych czy złotych kolczykach każda z nas będzie czuć się stylowo i elegancko. Choć nie od dziś mówi się, że również w codziennych stylizacjach nie trzeba przejmować się umiarem.

 

Modne nausznice

Już jakiś czas temu zapanowała moda na kolczyki  – nausznice. Są one nie tylko efektowne, ale nie wymagają też przekłuwania uszu w kilku miejscach, co było modne w latach ’90. Ten rodzaj kolczyków można nosić i na co dzień, i wieczorem. Nausznice wykonane ze srebra czy złota na pewno podkreślą charakter właścicielki i jej rozeznanie w modzie.

kolczyki nausznice

Kolczyki na wielkie wyjścia

Każda kobieta marzy o tym, by wyglądać jak gwiazda. Celebrytki prześcigają się, by skupić uwagę fotoreporterów na czerwonym dywanie. To miejsce – niezależnie od wydarzenia – jest doskonałą okazją do pokazania biżuterii. Kolczyki na wieczorne wyjście mają być spektakularne. Złote, srebrne, platynowe – ale przede wszystkim piękne. Gdy idzie o kolczyki podczas wielkiej gali, ważne, by były wysadzane drogimi kamieniami. Niekoniecznie muszą być wiszące.  Kolczyki wpinane np. od Tiffanego czy Lorraine Schwartz będą doskonałą ozdobą każdej kobiety. Biżuteria celebrytek może być inspiracją dla każdej kobiety. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na  tę od Cartiera. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą sklepy internetowe. W domowym zaciszu możemy spokojnie przeglądać ich ofertę. Jest ona bardzo bogata, a za pięknem biżuterii podąża jakość i moda.

 

Kolczyki – świetnym prezentem

Kolczyki są nie tylko świetnym wykończeniem stylizacji, ale także wdzięcznym prezentem. Czyż to nie miło dostać parę, pięknych kolczyków? Są takie prezenty, które zostają z nami na lata. Takim  są właśnie kolczyki  otrzymane z okazji  pierwszej Komunii świętej czy chrztu.

 

Kolczyki a suknia ślubna

I na koniec jeszcze jeden walor kolczyków. W tak ważnym dniu dla kobiety jakim jest ślub kolczyki to wymarzona biżuteria. Nie przyćmią one urody panny młodej, nie zdominują sukni ślubnej, a będą pięknym zwieńczeniem idealnej stylizacji.

 

Nośmy zatem kolczyki – jak widać sprawdzają się one niemal w każdej sytuacji, a to jakie wybierzemy zależy wyłącznie od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *