Pamiątka Srebrna z Grawerem

Chrzest oraz komunia święta to szczególne wydarzenia w życiu dzieci. Warto by uczynić te chwile wyjątkowymi i godnymi zapamiętania dając im wyjątkowe srebrne dewocjonalia.
pamiątka chrztuPrezenty z okazji sakramentów świętych Starsi ludzie, a nawet młodsze pokolenia pamiętają czasy, gdy sakramenty były przede wszystkim przeżyciem duchowym oraz symbolicznym stopniowym wprowadzeniem dzieci do wspólnoty kościelnej. Wystarczyła prosta sukienka, gromnica oraz zaangażowanie samej wspólnoty.
Wszyscy wiemy, że minęły już czasy kiedy dzieci z okazji sakramentów otrzymywały skromne prezenty, lub nawet nie dostawały ich wcale. Dziś standardem są drogie upominki. Sprawia to niekiedy pewien kłopot, narzucając rodzinie wysokie wymagania, którym nie zawsze mogą sprostać. Bywa, że rodzice robią listy z przypisanymi upominkami, aby prezenty nie powtarzały się.
Zdarzają się ludzie, którzy tego nie akceptują, uważając że dzieciom nie jest potrzebny drogi sprzęt elektroniczny, jak laptop, tablet lub inne tego typu przedmioty oraz nie chcą ich kupować. Z drugiej jednak strony nie chcą również wyłamywać się przed wszystkimi i wszczynać konfliktu. I dla nich istnieje na szczęście alternatywa.
Srebra na chrzest i komunię
Medaliki lub  obrazki srebrne to idealna pamiątka chrztu oraz pamiątka pierwszej komunii świętej otrzymana w podarunku od osoby ceniącej sobie tradycyjne podejście. Dodatkowo jest to prezent o wartości porównywalnej z innymi przedmiotami, a przy tym konserwatywny. 

Dewocjonalia srebrne to doskonały podarunek z ważnego powodu. Przede wszystkim ta klasyczna pamiątka zostanie z dzieckiem na całe jego życie, a nie jak w przypadku sprzętu elektronicznego zaledwie kilka lat. Podczas gdy laptop już dawno odejdzie w niepamięć, srebro zostanie z dzieckiem.

Pamiątka srebrna
Nie da się zaprzeczyć, że biżuteria i inne wyroby ze srebra są piękną ozdobą, lecz podarowanie takiego prezentu ma również pewien wymiar duchowy. Dziecko być może zrozumie, jeśli nie w dniu sakramentu, to kiedyś, ponadczasowe wartości, które obdarowujący chciał mu przekazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *