Nausznice – nowy biżuteryjny trend

Od jakiegoś czasu na wybiegach topowych projektantów mody i imprezach z udziałem największych gwiazd zauważyć można ciekawy element biżuterii stanowiący alternatywę dla klasycznych kolczyków. Mowa tutaj o tak zwanych nausznicach, czyli efektownych nakładkach na uszy.

Ear cuffs – srebrna nausznica ze sztyftem

Ear cuffs są ozdobnymi nakładkami na uszy o oryginalnych kształtach i motywach, które mogą przybierać rozmaite formy. Popularnym modelem jest dwuelementowa nausznica z cienkim łańcuszkiem podkreślającym kształt ucha.

Innym rodzajem tego typu biżuterii są jednoczęściowe, podłużne kolczyki o długości około 5 centymetrów, które zdobią całą długość ucha. Stanowią mocny akcent i są w stanie samodzielnie zbudować całą stylizację. Mogą być one podłużne, szerokie, pofalowane, wysadzane kamieniami lub w kształcie liści, kwiatów, skrzydeł lub zwierząt takich, jak smoki czy węże efektownie oplatające ucho. Najczęściej można spotkać się z modelami srebrnymi i ozdobionymi cekinami lub kolorowymi łańcuszkami

 

Ear jackets

Nausznice listki z motywem roślinnym

Ear jackets to dwuczęściowe kolczyki na sztyfcie, które od klasycznych modeli różnią się tym, że ich dolna część wyłania się spod ucha, tworząc układ na kształt wachlarza.

Ear crawlers

Nausznice z motywem roślinnym

Ear crawlers są kolczykami pokrywającymi całą dolną część ucha. Dzięki swojemu podłużnemu kształtowi, efektownie oplatają jego płatek. Biżuteria ta jest bardziej subtelna niż ear cuffs, dzięki czemu można ją zestawiać z innymi elementami, na przykład naszyjnikiem. Konturówki są tutaj przeważnie zakończone podłużną częścią, która, dzięki stosownej budowie kolczyka, utrzymuje całą konstrukcję. Element zlokalizowany najbliżej środka jest najczęściej największy. Może mieć on kształt motyla, głowy węża czy gwiazdy. Pozostałe części konturówki są odpowiednio mniejsze i tworzą stylową ozdobę o przemyślanej budowie. Dzięki różnym długościom, możemy zdecydować się na ear crawler, który udekoruje na przykład wyłącznie dolny płatek albo płatek i środkową część ucha.

 

Autor: Justyna Zajdel

Kocham swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *