Błyskotliwa biżuteria z cyrkoniami na każdą okazję

Kamień cyrkonowy został odkryty jako kamień szlachetny w latach 70. XX wieku, potocznie nazwany cyrkonią. Cyrkonie to sztuczne twory, które mimo to zaliczamy do kamieni szlachetnych, ze względu na szczególną twardość, która mieści się w przedziale 8-8,5 w skali Mohsa, stosunkowo szybko rozpoznano, że cyrkonia jest idealna jako kamień szlachetny, który ma tę zaletę, że jest szczególnie niedroga. Niedługo później rozpoczęła się przemysłowa produkcja cyrkon, a następnie triumfalny postęp w sklepach jubilerskich na całym świecie, cyrkonia szturmem zdobyła jubilerski świat.

https://www.ankabizuteria.pl/

W wysokich temperaturach dwutlenek cyrkonu jest przetwarzany w kryształ, który wygląda łudząco podobnie do diamentu i ma właściwości podobne do kamieni szlachetnych: biżuteria z cyrkonu wychwytuje światło, rozbija je na spektralne kolory i odtwarza je w niezliczonych aspektach. Tlenek cyrkonu to imitacja diamentu, która nie tylko przypomina go do złudzenia, ale też ma dużą twardość. Całkowicie oszlifowana cyrkonia w każdym szczególe przypomina diament, jest kamieniem bezbarwnym w swej pierwotnej postaci, za jej niezwykłe odmiany kolorystyczne odpowiadają domieszki innych metali takich jak na przykład chrom, miedź czy kobalt. Cyrkonie znane są z możliwości prezentowania nieskończonej palety barw oraz ze względu na blask, jakim imponują, załamując światło.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne klasyczne w nowoczesnej formie

Uważa się, że tlenek cyrkonu zapewnia poczucie równowagi i spokój w aurze. Dla niewprawnego oka cyrkonia wygląda identycznie jak diament, nawet profesjonaliści niekiedy mają problem z odróżnieniem cyrkonii od diamentu. Z cyrkonii można uzyskać te same popularne cięcia i kształty, które są używane do diamentów i kolorowych kamieni szlachetnych. Jedną z jej największych zalet jest to, że kamień można wyprodukować we wszystkich możliwych kolorach po przystępnych cenach.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Bransoletka srebrna z mikrocyrkoniami

Cyrkonia to kamień o nieskazitelnej strukturze, w przeciwieństwie do niej brylanty posiadają niewielkie inkluzje, które wpływają na różny stopień ich czystości. Choć cyrkonia nie jest tak trwała, jak diament, szafir czy rubin, a to oznacza, że ​​z czasem jest bardziej podatna na zarysowania, to ich efektowny wygląd sprawia, że są pożądane przez wiele kobiet. Niezależnie od tego, czy są to łańcuszki, kolczyki czy bransoletki, nic nie jest tak niezwykłe, jak niezliczone błyszczące cyrkonie.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik srebrny z cyrkoniami

Biżuteria z cyrkoniami, która lśni i błyszczy, występuje w wielu fantastycznych wariantach, cechuje ją piękny wygląd i ponadczasowa elegancja, taka biżuteria jest szczególnie klasyczna i bardzo kobieca. Jest również świetnym pomysłem na świąteczne okazje, aby zrobić wyjątkowe wrażenie swoim magicznym blaskiem, ponieważ w połączeniu z uwodzicielskim srebrem lub błyszczącym żółtym złotem, kamienie szlachetne wyglądają elegancko i luksusowo, a także w wyjątkowy sposób uszlachetniają każdy metal. Cyrkonie z powodzeniem wykorzystywane są również w medycynie, ceramice i inżynierii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *