Wszystko o kamieniu granacie

Granaty to gatunek kamienia szlachetnego. Te bogate, czerwone kamienie wzięły swoją nazwę od łacińskiego granatum, co oznacza „nasienie”, nawiązując do podobieństwa granatu i ich ciemnoczerwonych oczek, były popularne w biżuterii już w czasach starożytnego Rzymu. Najważniejszym czynnikiem jakości granatu jest jego kolor, te o jaskrawoczerwonym kolorze są bardziej wartościowe niż inne.

https://www.ankabizuteria.pl/

Granat to kamień szlachetny z grupy krzemianów o zróżnicowanym składzie chemicznym generującym różne odcienie barw. Głównymi przedstawicielami grupy granatów są, Andradyt, Almandyn, Grossular, Pirop, Rodolit, Spessartyn i Uwarowit. Niektóre Granaty wykazują specjalne efekty optyczne jak asteryzm (smugi światła powodujące świetlisty efekt gwiazdy) i efekt kociego oka.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne granaty markazyty

Granat jest powszechnie kojarzony z kolorem czerwonym, jednak te kamienie szlachetne można znaleźć w prawie każdym kolorze i są popularnym wyborem do wszelkiego rodzaju biżuterii. Czerwone granaty są bardzo powszechne, zwykle występują w standardowych krojach i kształtach, są przezroczyste i mają szklisty połysk. Czerwone granaty wykazują bardzo dobrą przejrzystość, ponieważ ten półszlachetny kamień rzadko zawiera inkluzje.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Oryginalna Biżuteria Bransoletka srebrna Granaty oraz markazyty

Granat to jeden z najbogatszych kamieni. Nie ma prawie żadnego innego klejnotu, który łączy tak szerokie spektrum kolorów i połysku, jak również rzadkość i wielkość bardzo zróżnicowanych kamieni szlachetnych. W przeciwieństwie do wielu kamieni, granaty nie zawierają jednego minerału, ale całą ich grupę. Minerały te występują w różnych kolorach i składach chemicznych, tworząc w ten sposób ciekawą gamę kolorów granatów.

https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki

Zawieszka srebrna z naturalnymi kamieniami

Chociaż wszystkie odcienie są wyjątkowe i pożądane, kamienie szlachetne zielonego granatu znane jako tsavorite należą do najrzadszych i najcenniejszych odmian. Te osiągają najwyższe ceny. Granaty występujące w biżuterii to najczęściej hybrydy obu podobnych do siebie minerałów: almanadynu i piropu. Granaty najlepiej komponują się ze srebrnymi metalami. Czerwony granat może w świetny sposób ozdobić każdą kreację, czy to na co dzień, czy na uroczystą okazję. Stanowi fantastyczny dodatek do każdej kolekcji biżuterii nadając jej doskonałego koloru.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Pierścionek srebrny z markazytami i granatami

Efektowny granat to kamień cieszący się szczególną popularnością wśród jubilerów. Występuje w najróżniejszych odsłonach kolorystycznych, co pozwala wykonać z niego dodatki idealnie wpisujące się w indywidualne oczekiwania. Uwagę przyciągają nie tylko jego walory estetyczne, ale także skuteczność w zakresie litoterapii, wykonana z niego biżuteria przypadnie do gustu najbardziej wymagającym.

Pod względem koloru uważa się, że czerwone granaty reprezentują miłość, zmysłowość, pasję, wieczność i życie wewnętrzne. Są one zwykle wymieniane między kochankami jako symbol ich wieloletniego zaangażowania. Zielone Granaty są symbolem bogactwa i dobrobytu. Mówi się, że zwiększają szacunek osoby noszącej i pobudzają twórczego i emocjonalnego ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *