Wszystko o hematycie

Hematyt jest jednym z najobficiej występujących minerałów na powierzchni Ziemi i w płytkiej skorupie ziemskiej. Jest powszechnym minerałem tworzącym skały, występującym w skałach osadowych, metamorficznych i magmowych na całym świecie. Popularny w starożytności jako ochrona przed krwawieniem, w epoce egipskiej hematyt był rzeźbiony jako pieczęcie do pierścionków, jako kamee do pierścionków, broszek i wisiorków oraz do koralików.

https://www.ankabizuteria.pl/

Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „krew”, nawiązując do jego czerwonego koloru, ponieważ zmielony hematyt na drobny proszek, zawsze jest czerwony. Stalowoszare kryształy i gruboziarniste odmiany mają genialny metaliczny połysk. Jego połysk może wahać się od ziemistej przez sub-metaliczny do metalicznego. Najbardziej oczywistą właściwością każdego minerału jest jego kolor, a kolor hematytu w przyrodzie jest bardzo zmienny. Może być w kolorze czerwonym, brązowym, szarym, czarnym lub srebrnym.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka pozłacana złotem z hematytem

Hematyt to drobny materiał klejnotowy używany do produkcji kaboszonów, koralików, małych rzeźb, kamieni i innych przedmiotów. Krwistoczerwony pigment drogocennego hematytu świadczy o jego niewiarygodnie wysokiej zawartości żelaza. Kamienie hematytowe są nieprzezroczyste i mają silny metaliczny połysk. W swojej naturalnej formie hematyt jest czerwony i szorstki, ale po wypolerowaniu nabiera zdumiewającego, lustrzanego połysku, który czyni go bardzo popularnym w biżuterii. Najpopularniejsza odmiana hematytu jest w kolorze szarym o gładkim i lustrzanym połysku. Nasycenie koloru może być różne, a głębsze szare i prawie czarne klejnoty z hematytu są dość popularne.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Srebrny naszyjnik pozłacany z grafitowymi hematytami

Chociaż hematyt nie jest kamieniem szlachetnym, jest ulubieńcem kolekcjonerów ze względu na swój niepowtarzalny wygląd. Hematyt może być używany do tworzenia biżuterii dostosowanej do różnych stylów, zarówno wyrafinowanych, jak i casualowych, nowoczesnych lub vintage, bohemy lub hippisów. Z hematytu można zrobić wszystkie rodzaje biżuterii, głównie naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Może być również stosowany w pierścionkach, ale powinien być umieszczony w oprawach ochronnych, ponieważ hematyt może łatwo zarysować.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Srebrny pozłacany komplet naszyjnik i bransoletka z tygrysim okiem i hematytem z gwiazdkami

Dzięki ciemnej i tajemniczej metalicznej poświacie biżuteria z hematytu to wspaniały sposób na dodanie dramatyzmu każdej stylizacji. Biżuteria z hematytu to stylowa ozdoba o bardzo nowoczesnym i eleganckim wyglądzie. Ze swoim srebrnym kolorem i lustrzanym połyskiem hematyt tworzy fascynującą biżuterię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *