Wszystko o biżuterii z Nocą Kairu

Nocą Kairu nazywana jest ciemnoniebieska odmiana szkła awenturynowego. Jest to szkło syntetyczne, które posiada wyjątkowy połysk, co sprawia, że ​​jest bardzo popularne w branży dekoracyjnej. Noc Kairu została wynaleziona w XVII wieku i do dziś jest bardzo popularna. Jego ciemna barwa oraz mieniące się w świetle drobinki przywołują na myśl rozgwieżdżone niebo, dlatego też kamień nazywany jest „kamieniem czarnoksiężników” lub „kamieniem mocy”.

https://www.ankabizuteria.pl/

Kamień Noc Kairu zachwyca granatowo-czarnym kolorem, w którym widoczne są mieniące się drobinki, jak gwiazdy na niebie, stając się oryginalnym dodatkiem do wielu stylizacji. Produkowany jest ze szkliwa i tlenków metali i nie występuje naturalnie wśród minerałów. Drobinki metali wytrącają się w strukturze szklanej masy, tworząc efekt nazywany awenturyzacją.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z Nocą Kairu

 

Ten atrakcyjny minerał znakomicie sprawdza się w różnych wyrobach biżuteryjnych, posiada intensywny kolor, dlatego jest dobrym wyborem dla osób preferujących zdecydowane tonacje. Noc Kairu najlepiej prezentuje się w srebrnej oprawie, która będzie wspaniałym dopełnieniem do delikatnych drobinek znajdujących się w samym kamieniu. Oryginalna biżuteria z kamieniem Noc Kairu sprawdzi się w roli eleganckiego dodatku do wieczorowej kreacji, ale także na co dzień, ponieważ ciemne tonacje są bardzo uniwersalne.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Biżuteria srebrna oksydowana z Nocą Kairu

Biżuteria z Nocą Kairu jest oryginalna, bardzo elegancka, pięknie się mieni i przyciąga wzrok, charakterystyczny wygląd kamienia przywodzi na myśl nocne roziskrzone gwiazdami niebo, dodatki biżuteryjne z tym kamieniem dodadzą charakteru każdej stylizacji, w wyjątkowy sposób ją podkreślając.

https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki

Wisiorek srebrny NOC KAIRU – Elegancka biżuteria srebrna

Sekretem przepięknego błysku są zatopione w szkle opiłki metali, które doskonale widać w świetle, połyskują, brokatową powierzchnią kamienia. Noc Kairu bywa barwiony pigmentami, na przykład kobaltem. Rozgrzana masa jest formowana, a następnie poddaje się ją wystudzaniu, ostatecznie jest obrabiana, szlifowana oraz polerowana. Noc Kairu jest całkowicie lub częściowo nieprzeźroczystą masą.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Pierścionek srebrny z Nocą Kairu

Klasyczna forma oprawy w wypolerowane na wysoki połysk srebro, z prostymi elementami dekoracyjnymi oraz piękny granatowy kamień rozświetlony tysiącami gwiazd, czynią biżuterię niepowtarzalną i piękną o charakterze tradycyjnej, nieprzemijającej elegancji. Kamień jubilerski jest najwyższej klasy, co oznacza, że wyraziście świeci jego 90% powierzchni. Jest to klasyczny przykład unikatowej biżuterii, przeznaczonej dla odbiorcy ceniącemu sobie oryginalność i niepowtarzalność wyrobu.

Biżuteria zawierająca Noc Kairu w intrygujący, a zarazem subtelny sposób uzupełnia i podkreśla każdą stylizację ze względu na swe tajemnicze piękno, dlatego od kilku dziesięcioleci jest uważana za absolutne „must have” każdej dbającej o swój wygląd osoby. Kto jeszcze jej nie ma, powinien jak najszybciej uzupełnić ten niewybaczalny brak.