Wszystko o kamieniu turkus

Turkus to nieprzezroczysty minerał o pięknym zielonkawo-niebieskim odcieniu. Był używany jako cenna ozdoba od wieków i był używany przez Egipcjan tysiące lat temu jako kamień jubilerski i kamień ozdobny. Turkus jest jednym z najpopularniejszych kamieni półszlachetnych, jakie można znaleźć i jest bardzo pożądanym kamieniem jubilerskim. Jest zwany ,,kamieniem zwycięzcą”, ma chronić podróżnych, wspomagać twórczą ekspresję, mądrość, miłość, komunikację.

https://www.ankabizuteria.pl/

Słowo turkus wywodzi się ze starego francuskiego słowa oznaczającego „turecki”, nawiązującego do handlowców, którzy pierwotnie eksportowali perski turkus do Europy. Jego odcień jest tak żywy i rozpoznawalny, że szybko zaczęto go używać do opisu koloru, który znajduje się gdzieś pomiędzy niebieskim a zielonym.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z turkusami – srebro pozłacane różowym złotem

Substancją nadającą odcienie niebieskie jest miedź, a zielone-żelazo. Ceniona barwa niebieska przechodzi w temperaturze 250 stopni w brzydki odcień zieleni. Turkus jest często nakrapiany żyłkami skały macierzystej, zazwyczaj brązowym limonitem lub czarnym tlenkiem manganu. Jako nieprzezroczysty kamień szlachetny turkus jest polerowany jako kaboszony, przy czym najczęściej występują owale.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik srebrny pozłacany różowym złotem WAŻKI z turkusami i kryształami Swarovski

Wspaniały odcień kamienia w połączeniu z unikalnymi wzorami sprawia, że biżuteria z turkusem ​​jest tak piękna, że ​​żaden inny klejnot nie dorównuje jej pięknu. Turkus jest porowatym, kruchym i uwodnionym minerałem o zmiennym niebiesko-zielonym kolorze, który zmienia się w zależności od składu chemicznego kamienia, a także w zależności od rodzaju gleby, z której powstał. Uważa się, że turkus chroni przed nieszczęściami i dlatego jest najczęściej używanym kamieniem przez kobiety jako biżuteria.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka z bursztynem i turkusem

Wykonane z niego kolczyki i naszyjniki świetnie podkreślają naturalną urodę, natomiast broszki i bransoletki mogą być oryginalnym dodatkiem, taka wyrazista turkusowa biżuteria naprawdę wyróżni Cię z tłumu. Biżuteria z turkusem w intensywnym, niebieskim lub zielonkawym kolorze to propozycja dla pań, które lubią połączenie klasycznego srebra ze zdecydowanym kolorem to również wspaniały pomysł na niebanalny prezent dla kogoś bliskiego.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna pozłacany naszyjnik i bransoletka z turkusem i akwamarynem

W AnKa Biżuteria mamy wzory delikatne i eleganckie, jak i odważne, rzucające się w oczy. Każdy egzemplarz srebrnej biżuterii z turkusami odznacza się niezwykłą precyzją wykonania i dbałością o nawet najmniejszy detal. W ten sposób powstają ozdoby, które na długo zapadają w pamięć i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *