Wszystko na temat biżuterii z opalem

Opale są jednym z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, jakie można posiadać. W przeciwieństwie do większości innych kamieni szlachetnych, takich jak diamenty czy szafiry, każdy opal jest charakterystyczny i oryginalny. To, co nadaje mu niepowtarzalny wygląd, to szeroka gama wzorów i przebłysków kolorystycznych. Dzięki temu każdy opal jest stylowym dodatkiem do niemal każdego stroju.

https://www.ankabizuteria.pl/

Opale składają się z maleńkich kuleczek krzemionki, które tworzą się, gdy bogata w krzemionkę woda przenika do pęknięć i pustek w skorupie ziemskiej. Istnieją dwie główne klasy opali: opale szlachetne i pospolite. Szlachetne opale są rodzajem półszlachetnych kamieni i są używane przez jubilerów do tworzenia biżuterii. W przeciwieństwie do zwykłych opali, które czasami mogą być atrakcyjne same w sobie, szlachetne opale mają wspaniałą grę kolorów i są znacznie rzadsze.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z niebieskim opalem

Te niesamowite kamienie szlachetne występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a kolory mogą się różnić od bladej, mlecznej bieli z delikatnymi wewnętrznymi kolorami bladoniebieskiego i pierwiosnkowego żółtego, aż po żywy niebieski, zielony i czarny, które rozbłyskują czerwienią, złotem, błękitem i zielonym ogniem.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Bransoletka srebrna z zielonym syntetycznym opalem

Kamienie opalu są na ogół cenione ze względu na ich wielkość, odcień, kolor, blask i jakość, przy czym najcenniejsze są czarne opale, następnie opale głazowe i następnie mleczne, blade kamienie. To, jak kamień jest cięty i polerowany, również częściowo określa jego wartość. Nie ma dwóch identycznych kolorów opalizujących, jedyną wspólną cechą jest to, że wszystkie opale jakości klejnotów mają opalizującą „grę kolorów”.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna z białym opalem

Świetlisty kolor kamieni szlachetnych zajmuje centralne miejsce w pierścionkach i wisiorkach, które prezentują pojedyncze, większe kamienie. Jaśniejsze opale dodają delikatnego, eleganckiego blasku biżuterii pozłacanej i srebrnej, podczas gdy ciemniejsze kamienie opalu dodają dramatyzmu opalowym naszyjnikom. Żadne dwa opale nie są takie same, co czyni je wspaniałym indywidualnym prezentem, a różnorodność dostępnych kolorów sprawia, że ​​można je dopasować do różnych osobowości i stylów. Podobnie jak diamenty, opale można nosić praktycznie ze wszystkim, co pozwala dodać odrobinę luksusu zarówno do codziennych stylizacji, jak i do wieczorowych zestawów. Opale to także najdelikatniejsze kamienie szlachetne powszechnie noszone i wymagające szczególnej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *