Wszystko o kamieniu szafiru

Kamienie szafiru są powszechnie znane ze swojego uderzającego niebieskiego koloru, chociaż występują w wielu innych odmianach kolorystycznych. Dzięki kuszącej niebieskiej barwie, imponującej przejrzystości i twardości, szafir jest najpopularniejszym kamieniem szlachetnym. Słowo szafir pochodzi od greckiego „sappheiros”, co oznacza „niebieski”.

https://www.ankabizuteria.pl/

Chociaż najbardziej popularne są niebieskie szafiry, w rzeczywistości mogą występować w różnych kolorach tęczy z wyjątkiem czerwieni. Oprócz niebieskich szafirów można je również znaleźć w kolorze różowym, fioletowym, żółtym, zielonym, białym i nie tylko, szeroka gama kolorów wspaniale komponuje się w złotej, jak i srebrnej oprawie.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna z szafirami

Niebieski szafir to najpopularniejszy i najbardziej poszukiwany rodzaj szafiru. Każdy odcień niebieskiego kamienia może się różnić, a jego paleta barw wacha się od jasnoniebieskiego do głębokiego, intensywnego błękitu królewskiego. Komplet biżuterii srebrnej z szafirami zachwyci nawet najbardziej wymagającą kobietę. Jego blask może rozproszyć każdy odcień skóry i pokazać naturalne piękno i charyzmę każdej kobiety.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne oksydowane z szafirem

Biżuteria srebrna z szafirami pasuje do każdej stylizacji. Duet szlachetnego srebra z pięknym kamieniem szafiru to doskonały prezent na każdą okazję. W AnKa Biżuteria szafir jest centralnym elementem ozdoby, a srebro stanowi jedynie jego skromną oprawę. Ciemnoniebieski kamień znakomicie sprawdza się w drobnych wiszących kolczykach, które podkreślą smukłość szyi. Mimo niewielkich rozmiarów są dobrze widoczne i kontrastują z kolorem skóry.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Srebrna biżuteria z szafirem – Pierścionek z dużym szafirem

Szafiry są niesamowicie twardymi klejnotami, ustępującymi jedynie twardością diamentom, co czyni je doskonałym wyborem do noszenia w biżuterii również na co dzień.
Ciemnoniebieski kolor zawdzięczają śladowym domieszkom tytanu, od lat budzą namiętność, fascynują, a zarazem uznawane są za symbol przywiązania i wierności. Pierścionki z szafirem przypadną do gustu paniom lubiącym elegancką biżuterię, wśród proponowanych wzorów są te klasyczne, z pojedynczym, dużym kamieniem fasetowanym.

Biżuteria srebrna, jak i złota doskonale sprawdzi się jako oprawa dla szafirów, to biżuteria, która doskonale komponuje się z prostymi strojami, ale też podkreśla charakter wieczorowych kreacji. Biżuteria z szafirem jest ozdobą ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody, a jej największym atutem jest piękny głęboki kolor.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *