Biżuteria z lapis-lazuli

Żywy i głęboki błękit określa nieskończoną elegancję biżuterii, Lapis Lazuli jest jednym z najbardziej poszukiwanych kamieni używanych od początku historii człowieka. Jako nieprzezroczysty kamień szlachetny, jest cięty na kaboszony i koraliki i używany głównie w bransoletkach, naszyjnikach i wisiorkach. Biżuteria z tym wyjątkowym kamieniem odznacza się wyjątkowym wzorem, zachwyca oryginalnością, podkreśla indywidualizm i dobry smak, śmiało, można ją nazwać mianem luksusowej. Biżuteria z Lapis Lazuli jest wyjątkową ozdobą także dla miłośniczek odcieni błękitu, oryginalny kolor kamienia podkreśli także srebro oraz srebro pozłacane.

https://www.ankabizuteria.pl/

Co to jest Lapis Lazuli?

Lapis Lazuli jest rzadkim nieprzezroczystym półszlachetnym kamieniem szlachetnym znanym z ciemnoniebieskiego, majestatycznego koloru, który często jest naznaczony złotymi plamkami przypominającymi nocne niebo. Lapis jest uważany za skałę, a nie minerał, kamień ten powstaje ze skał metamorficznych, występujących na całym świecie między innymi w Afganistanie, Pakistanie, Rosji i Chile. Lapis Lazuli składa się głównie z lazurytu, ale także białego kalcytu i pirytu, które dają nam piękne złote drobinki w samym kamieniu. Lapis Lazuli jest wrażliwym kamieniem szlachetnym i może łatwo pęknąć podczas uderzenia, jest również stosunkowo miękki, więc należy uważać, aby go nie porysować.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Pierścionek srebrny pozłacany z lapis lazuli

Właściwości Lapis Lazuli

Lapis Lazuli działa wzmacniająco na system immunologiczny, skutecznie zwalcza bezsenność, choroby oczu, gardła, a także epilepsji. Działa na organizm witalizując i przynosi ulgę w bólach różnego pochodzenia. Wzmacnia system odpornościowy organizmu i leczy zatoki, przydatny przy problemach z mową i słuchem. Na system nerwowy działa wyciszając, łagodzi objawy stresu i bezsenności, niegdyś leczono nim także nadciśnienie, działa łagodząco na astmę i inne niedomagania układu oddechowego.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Bransoletka srebrna pozłacana MEDALION

Kolor Lapis Lazuli

Ciemnoniebieski kamień Lapis Lazuli jest pełen drobinek złota, co czyni go jednym z najbardziej cenionych klejnotów w starożytności. Najbardziej pożądanymi okazami to te, które mają bogaty, jednolity niebieski kolor i być może kilka odblaskowych kawałków złotego pirytu.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna pozłacana lapis lazuli i turkus

Znaczenie Lapis Lazuli

Jego nazwa pochodzi od łacińskiego lapis, „kamień” i perskiego lazhuward, „niebieski”. W starożytnym Egipcie uważano go za kamień prawdy, przez tysiąclecia był używany jako kamień szlachetny. Z lapisu wytwarzano koraliki, drobne przedmioty jubilerskie i małe rzeźby, był także używany w wielu przedmiotach ozdobnych i biżuterii, sproszkowanego lapisu używano jako pigmentu, a także kosmetyku. W wielu kulturach lapis był uważany za święty kamień, który przez wieki utrzymywał swój niesamowity urok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *