Jak dobrać biżuterię do jesiennych stylizacji? Dobór naszyjnika do rodzaju dekoltu.

Jak ożywić jesienne stylizacje za pomocą biżuterii. A w szczególności będzie tutaj mowa o naszyjnikach. Jak je dobrać do odpowiedniego dekoltu.

https://www.ankabizuteria.pl/

1. Dekolt w serek.
Najładniej będzie prezentował się z naszyjnikami które, są takie nieco lejące, które układają się w podobny kształt, czyli na przykład na cieniutkich łańcuszkach z jakąś przywieszką na koniec. Lub też fajnie będą się prezentowały naszyjniki kaskadowe, czyli składające się z kilku pojedynczych naszyjników, takie warstwowe. Na koniec zostawiłam grubsze naszyjniki, takie łańcuchy które, ładnie wyglądają, jeżeli są blisko szyi, oddalone nieco od kształtu dekoltu, dzięki temu nie będą z nim kolidowały. Można je także śmiało łączyć. Jednak dekolty w serek nie będą się dobrze prezentowały z naszyjnikami, które mają inne formy geometryczne, niż właśnie trójkąt odwrócony. Te różne kształty będą się ze sobą kłóciły, uważajcie również na to, aby naszyjnik nigdy nie znajdował się na linii dekoltu, ponieważ naszyjnik ten nie będzie zbyt wyeksponowany.

Naszyjnik srebrny pozłacany KASKADA z kółeczkiem

2. Dekolt podkoszulkowy.
I tutaj mamy dwie możliwości. Albo możemy wybierać chokery, które są powyżej linii dekoltu i odzwierciedlają ten półokrągły kształt, lub też takie, które są dłuższe, przekraczają tę linię i wtedy możemy już wybierać inne kształty, tutaj nie musimy się już ograniczać.

3. Dekolt w łódkę.
Fajnie jest, jeżeli naszyjnik jest nieco dłuższy, ponieważ już sama bluzka, sam dekolt podchodzi bardzo pod szyję i po prostu może zasłaniać naszyjnik lub też te dwie rzeczy mogą na siebie nachodzić, dlatego taki dłuższy najlepiej będzie się prezentował. Również bluzki, które są hiszpankami, opadającymi na ramiona, z takim naszyjnikiem też będą prezentowały się fajnie. Ta sama sytuacja dzieje się z bluzkami, które mają asymetryczne góry, one też mogą podchodzić bardzo pod szyję, więc biżuteria, która jest dłuższa, którą możemy wyciągnąć na zewnątrz, zaprezentuje się najlepiej.

4. Dekolt kwadratowy.
Już sam w sobie jest ozdobą i najładniej zaprezentuje się tylko z kolczykami, tak żeby żadna biżuteria nie dominowała już nad urodą tego dekoltu. Jeżeli koniecznie chcemy postawić na jakiś naszyjnik, to najlepiej niech on będzie delikatny, jakiś łańcuszek zakończony zawieszką i najlepiej będzie, jeżeli ta zawieszka będzie odzwierciedlała ten geometryczny kształt dekoltu kwadratowy lub prostokątny. Ewentualnie jeszcze jedna możliwość, to jakiś choker bardziej pod szyją, dzięki czemu ta odległość między dekoltem a naszyjnikiem sprawi, że będą one ze sobą harmonizować.

Naszyjnik srebrny z tytanem kwadrat

5. Dekolt serce.
Fajnie prezentują się tutaj duże naszyjniki, eleganckie naszyjniki, które wypełniają tę dużą odkrytą przestrzeń.

6. Golfy.
Tutaj ładnie będą prezentowały się naszyjniki, które układają się poniżej linii doszycia golfów, tutaj nie mamy więc zbyt dużego problemu, a trzeba zaznaczyć, że przy sferach, przy golfach naszyjniki potrafią fajnie odmienić charakter stylizacji i sprawić, że będziemy wyglądały dużo ciekawiej.
Bluzy kierują się takimi samymi zasadami, jeżeli mamy troszkę przestrzeni u góry, możemy założyć okrągły naszyjnik, który jest bliżej szyi. A jeżeli bluza podchodzi bardzo pod szyję, to już lepszy będzie dłuższy, który możemy wyciągnąć na zewnątrz.

A jeśli stawiamy na dekolty, które są same w sobie już jakoś bardziej ozdobne, biżuteryjne, czy też bardziej takie bogate, mogą to być też gorsety, które same w sobie przykuwają mocno uwagę, to wtedy już lepiej zrezygnować z biżuterii.

Duże naszyjniki najładniej wyeksponujemy na gładkich górach, drukowane bluzki ze wzorami niestety nie będą dobrym tłem, wtedy nasz naszyjnik gdzieś zaginie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *