Jak nosić spinki do krawata?

Jedni mówią, że to akcesoria dla kelnerów, a inni chętnie uzupełniają swój wizerunek. Jak to z nimi jest? Porozmawiamy dziś o tym, jak nosić spinki do krawata?

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-meska

Spinka do krawata to nie tylko przykład męskiej biżuterii, to także praktyczny gadżet pozwalający mężczyźnie utrzymać krawat w jednym miejscu. Podczas chodzenia nie przesunie on się na bok, a przy stole nie wpadnie do talerza. Jednak jeżeli poszukamy informacji na temat spinek, szybko trafimy na informacje, że są to akcesoria, które mają ułatwić pracę kelnerom, a u zwykłych ludzi świadczą o niewyszukanym guście, a nawet stanowią błąd w ubieraniu się. Z kolei, jeśli przejrzymy popularne zdjęcia eleganckich mężczyzn czy na przykład gwiazd Hollywood zauważymy, że często na ich krawatach widać spinki. Czy oni wszyscy nie wiedzą, jak wielki błąd popełniają? Czy może sprawa nie jest tak oczywista?

https://www.ankabizuteria.pl/spinki-do-mankietow-i-krawata

Spinka srebrna do krawata oksydowana

Okazuje się, że niechęć do tych spinek jest czymś czysto kulturowym i nie występuje w niektórych rejonach geograficznych, np. w Stanach Zjednoczonych spinki do krawatu są czymś zwykłym i nie budzą sprzeciwu, ten ostatni jest typowy bardziej dla Europy. Właśnie dlatego zdecydowanie częściej widujemy Amerykańskich aktorów i modeli z tym dodatkiem. Ponieważ żyjemy w globalnej kulturze, czerpiemy inspiracje nie tylko z ulicy i lokalnej prasy, internet jest również ważnym źródłem przy kształtowaniu swojego wizerunku, a w nim nie ma granic geograficznych. Ta irracjonalna niechęć do spinek, jest zatem mocno zagrożona. Co więcej, w naszym rejonie, są one czymś oryginalnym, pozwalają się wyróżnić, pozostając nadal w obrębie klasycznej męskiej elegancji. Jeśli zatem chcesz pójść tą drogą, dzisiaj opisze jak poprawnie wybrać i nosić spinki do krawatów.

OKAZJE
Z uwagi na przeznaczenie spinki, nie będziemy jej nosić, gdy mamy na sobie kamizelkę, ona dostatecznie dobrze utrzymuje krawat w miejscu. Z tego samego względu nie założymy jej do marynarki dwurzędowej, której nie rozpinamy nawet podczas siedzenia. Spinek nie powinniśmy również wybierać na formalne okazje, kiedy od strony praktycznej bardziej liczy się elegancja. Taki gadżet nawet najpiękniejszy będzie obniżał stopień formalności stroju, bo jest dodatkowym akcentem, a w takiej wysokiej elegancji, bardziej liczy się minimalizm i prostota, poza tym spinka nada się do codziennych strojów, do pracy, na studia, czy na różne okazje wieczorne, będzie utrzymywała krawat w miejscu, gdy siedząc lub tańcząc, rozepniemy marynarkę.

RODZAJ
Spinki występują przeważnie w dwóch typach: wsuwanej i zaciskowej. Ta pierwsza zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i sprawia wrażenie bardziej eleganckiej, przy czym może sprawić kłopot przy zakładaniu na bardziej mięsiste i delikatne krawaty. Z kolei zaciskowa jest dość łatwa do montowania, ale nie ma zasady, która by odradzała którykolwiek z tych rodzajów, dlatego jest to kwestia gustu.

POŁOŻENIE
Dobre położenie spinki sprawia problem wielu osobom. Poprawnie powinna ona spinać koszulę z krawatem na wysokości pomiędzy 3, a 4 guzikiem, wypada to tuż powyżej splotu słonecznego. To tutaj spełnia swoją funkcję i całość, wygląda harmonijnie. Położenie spinki niżej lub wyżej nie będzie już tak praktyczne i będzie zwracała uwagę, ponadto spinkę układamy poziomo, pod skosem byłaby to już nonszalancja, a ze względu na sposób zapinania koszuli zawsze będzie szła od strony prawej do lewej. Nie powinna też wpijać się w krawat z boku, tworząc fałdę, wystarczy, że lekko dotyka krawędzi.

DŁUGOŚĆ
Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy doborze spinki jest dobór jej długości, żeby całość prezentowała się dobrze, spinka nie może przełożyć przez cały krawat, nie powinna być też krótsza niż połowa jego szerokości. Idealnie jest, jeśli sięga 3/4 tej szerokości. Jeśli mamy krawaty o dwóch rozmiarach, może konieczne okazać się posiadanie dwóch spinek: krótkiej i długiej. Te mają odpowiednio 6 i 4 cm i świetnie się uzupełniają.

Spinka do krawata srebrna z bursztynem

WZÓR I KOLOR
Spinki to rodzaj biżuterii, a ta daje duże pole do popisu, w sklepach znajdziemy ich najróżniejsze rodzaje z odniesieniami do najróżniejszych aktywności, a nawet elementów popkultury. Znajdą się wykonane w wielu kolorach, z wielu materiałów i w nietypowych kształtach. Ich wybór to oczywiście kwestia gustu, ale przestrzegam tylko, że te pstrokate i nietypowe mogą zwracać na siebie uwagę, zwłaszcza w tak wyeksponowanym miejscu, a ich właściciele mogą nie być brani na poważnie, dlatego bardzo rozważnie należy wybierać okazje, na które takie spinki zakładamy. Natomiast spinki minimalistyczne, zwłaszcza na pierwsze w kolekcji. Jeśli chodzi o kolor, wybierać będziemy między srebrem a złotem. W zależności od koloru pozostałych metalowych elementów naszego stroju wszystkie powinny być w podobnym odcieniu.

INNE OPCJE
Przy okazji warto dodać, że takie spinki, to nie jedyne akcesorium pozwalające przytrzymać krawat w miejscu. Są jeszcze szpilki, łańcuszki i pinezki do krawatu, ale to dodatki, które już jakiś czas temu odeszły do lamusa, więc polecam je tylko osobom, które lubują się w strojach historycznych.

Wiesz już zatem jak poprawnie dobrać i nosić spinkę do krawata, zdecydujesz się na ten dodatek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *