Diadem – czy przystoi pannie młodej?

Każda kobieta preferuje zazwyczaj określony rodzaj biżuterii, biżuterię złotą, lub srebrną. Biżuteria ślubna, choć wybierana zazwyczaj właśnie z myślą o dniu ślubu, nie powinna różnić się pod względem kruszcu od tej, która pannie młodej od zawsze była bliższa. Biżuteria ślubna może być zarówno biżuterią złotą, jak i srebrną. Dobiera się ją zgodnie z gustem panny młodej i pod fason sukni ślubnej. Najczęściej panny młode wybierają naszyjniki, kolczyki, oraz diademy, które coraz częściej zastępują tradycyjne welony.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-slubna

Odpowiednią alternatywą dla biżuterii ślubnej może być jedynie pięknie skomponowany bukiet kwiatów, który panna młoda trzymałaby w dłoniach. Niekiedy kwiaty prezentują się dalece lepiej niż najwytworniejsza biżuteria.

Diadem do włosów – „Olśnić i oczarować”

Panny młode, decydujące się na podkreślenie swojej urody jedynie bukietem kwiatów są jednak rzadkością. Zdecydowana większość przyszłych żon, pragnie by w drodze do ołtarza towarzyszyła im luksusowa biżuteria. Niezmiernie ważne jest jednak, by dobierając biżuterię kierować się zasadą umiaru.

Pomimo iż biżuteria, a zwłaszcza ta ślubna nie jest domeną mężczyzn, coraz częściej panowie idący do ołtarza postanawiają podkreślić swój wizerunek złotymi spinkami do mankietów, czy też srebrną męską bransoletą.

Podsumowując powiedzieć można, że biżuteria ślubna zdecydowanie różni się od biżuterii noszonej przez kobiety na co dzień. Zazwyczaj jest ona kupiona specjalnie na tę wyjątkową okazję, choć w wielu domach, szczególnie tych z tradycjami, biżuterię ślubną przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Coraz chętniej po ten rodzaj biżuterii sięgają również mężczyźni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *