BRANSOLETKI Z MAKRAMAMI

Technika makramy to technika tkania wywodząca się ze Wschodu. Kiedy na początku tego roku podróżowałem po Azji Południowo-Wschodniej, widziałem wiele tych makramowych bransoletek lub bransoletek przyjaźni wykonywanych przez przydrożnych jubilerów. Podobało mi się to tak bardzo, że zmieniłem go nieco i stworzyłem stylową, szykowną wersję. Jeśli chcesz to powiązać, stworzyłem dla Ciebie poradnik.

Zawiąż własną bransoletkę z makramy – technika wiązania

Potrzebujesz długiej, nieco grubszej (około 1 mm) opaski, a do mocowania prawdziwego zapięcia potrzebny jest guzik. Bardziej praktyczne jest jednak zapięcie przesuwne, które z łatwością stworzysz z sęków makramy.

Oczywiście podsumowałam i połączyłam materiał potrzebny na bransoletki, abyś mogła bezpośrednio wykonać bransoletki. Oto pomocne zestawienie:

Lista materiałów na twoją bransoletkę z makramy:
1 przewód nylonowy 1 mm: szary, niebieski, czarny, różowy, biały
2 złote elementy pośrednie: serce, kryształ, drzewo życia, kotwica
3 elementy pośrednie srebrne: serce, kotwica, nieskończoność, drzewo życia
4 nożyczki i zapalniczka

Szczegółowa instrukcja makramy – po prostu zrób samemu piękne plecione bransoletki

Szczegółowa instrukcja makramy – po prostu zrób samemu piękne plecione bransoletki

Najpierw odcinasz kawałek wstążki o długości ok. 40cm. Następnie robisz pętelkę na środku guzika lub po prostu pozwalasz, aby końce wystawały 10 cm poza pierwszy węzeł, jeśli zdecydujesz się użyć zamka suwakowego. Aby było ci trochę łatwiej, najlepiej zawiesić gdzieś pętlę, aby już się nie zsuwała. Następnie odcinasz wstążkę o długości ok. 1 m, która jest zawiązana na środku tuż pod węzłem pod pętelką (patrz zdjęcie 1).

Jeśli używasz elementu pośredniego, tak jak na moich zdjęciach, to sznurek przyczepiasz z boku elementu i zawiązujesz węzły dokładnie tak, jak pokazano.

Teraz bierzemy pasmo A i układamy go w pętlę nad pasmami B + C (rysunek 2). Teraz bierzemy pasmo D i umieszczamy je pod pasmami B+C (zdjęcie 3). Następnie ponownie bierzemy pasek A i przeciągamy go przez pętlę paska D, tak jak pasek D przez pętlę paska A (zdjęcie 4). Teraz możemy ściągnąć obie wstążki do siebie i powstaje węzeł (zdjęcie 5).
Ta technika wiązania jest teraz kontynuowana do końca bransoletki, a guzik jest zawiązany na samym końcu, aby można było zapiąć bransoletkę pętlą.

Przy każdym supełku musi wyglądać jak precel. Jeśli teraz zaczniesz na przemian w lewo lub w prawo, bransoletka będzie taka jak na zdjęciach. Jeśli zawsze zaczniesz od tej samej strony, bransoletka skręci się jak spirala.

Bardzo ważne: upewnij się, że kiedy zrobisz pętlę, twój guzik na pewno będzie pasował!

Alternatywnie możesz oczywiście pominąć guzik i zawiązać ładne zapięcie z makramy. Aby to zrobić, po prostu umieść dwa końce na sobie, weź nowy sznurek i po prostu zawiąż węzły makramy 1-2 cm na końcach, jak opisano powyżej. Masz więc praktyczne zamknięcie przesuwne, które możesz otwierać i zamykać.

Za pomocą zapalniczki można na krótko spalić końcówki, a tym samym je naprawić. W tym celu przytnij końce na długość ok. 2mm, a następnie roztop je przy pomocy płomienia. W ten sposób końce są mocowane i już się nie odkleją.

Ponieważ wielu z Was pytało: Właściwie najlepiej sprawdza się z satynową wstążką o grubości 1mm, ponieważ ma gładką strukturę i można ją utrwalić zapalniczką.

A teraz baw się dobrze! Oczekuj takich efektów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *