Biżuteria z Drzewem Życia

Drzewko szczęścia/życia stało się bardzo popularne w biżuterii i wydaje się, że ta popularność nie spada. Jego charakterystyczny kształt był jednak znany już przed wiekami. Symbol drzewa życia ma różne znaczenia w wielu kulturach, współczesnych i starożytnych, w wielu z nich jest uznawany za symbol nieśmiertelności i życia wiecznego. W drzewie życia jest coś inspirującego, uziemiającego i uspokajającego, jego charakterystyczny kształt był jednak znany już przed wiekami, a jego popularność nie spada do dziś.

https://www.ankabizuteria.pl/

Element drzewa życia pojawia się w ozdobach niezwykle często. Bardzo popularne są przedstawiające drzewo życia wisiorki, bransoletki, zawieszki, a nawet kolczyki. Rozłożysta korona, solidny pień i rozbudowane korzenie są to jego znaki rozpoznawcze. Czasem drzewo życia traktowane jest również jako oznaka nieśmiertelności i ciągłego odradzania się, bywa też utożsamiane z trzema sferami ludzkiego umysłu: świadomością, podświadomością i nadświadomością. Na pewno jednak to, z czym najbardziej kojarzy się ten symbol, to wielka, niepowstrzymana siła.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z bursztynem – drzewko szczęścia

Drzewo Życia jako symbol było czczone i zdobione w takiej czy innej formie przez tysiące lat, będąc jednym z najpowszechniejszych symboli biżuterii noszonych na przestrzeni wieków, drzewo życia to połączenie sił natury, aby stworzyć równowagę i harmonię. Gałęzie sięgają nieba, a korzenie sięgają do ziemi. Przedstawienie związku między niebem a ziemią, umysłem i ciałem oraz niekończącym się cyklem życia. Celtowie wierzyli, że Drzewo Życia jest symbolem długowieczności, mądrości i siły.

https://www.ankabizuteria.pl/wisiorki

Piękna zawieszka srebrna pozłacana z bursztynem DRZEWKO SZCZĘŚCIA

Dziś drzewo życia jest popularnym symbolem w nowoczesnej biżuterii. W swojej najprostszej formie jest to figura drzewa otoczonego okręgiem. Drzewo życia jest często przedstawiane z wieloma zakrzywionymi gałęziami i widocznymi korzeniami połączonymi z ziemią. Dziś poza znaczeniem religijnym, symbol drzewa życia ma dla wielu znaczenie w tworzeniu więzi rodzinnej. Dzięki rozciągającym się gałęziom i korzeniom symbolizuje drzewo genealogiczne i powiązania między pokoleniami.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka z frędzelkiem i przywieszkami

Dzisiejsze noszenie biżuterii drzewa życia jest bardziej powszechne w celu wyrażenia wiary w siłę rodziny, przedstawianej jako korzenie będące korzeniami rodzinnymi lub dziedzictwem, a pień jest siłą i podporą dla gałęzi, które są członkami rodziny. Niezależnie od tego, gdzie go nosisz, symbol drzewa życia jest piękny i można go bez wysiłku łączyć z każdym strojem. Ludzie, którzy poszukają pozytywnej energii i dobrego zdrowia w swoim życiu, wybierają często biżuterię z symbolem drzewa życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *