Najlepsze sposoby na przechowywanie biżuterii

Wiele kobiet marzy o własnej kolekcji wspaniałej biżuterii. W sklepie AnKa Biżuteria mocno wierzymy, że nawet najcenniejsze elementy biżuterii powinny być noszone, a nie tylko gdzieś przechowywane. Jednak prawidłowe przechowywanie biżuterii jest niezbędne, aby biżuteria zachowała swoje piękno przez długi czas. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo przechowywać biżuterię po jej odłożeniu.

https://www.ankabizuteria.pl/

Niezbędne warunki prawidłowego przechowywania
Najważniejsze warunki prawidłowego przechowywania to suchość, temperatura pokojowa i ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ważne jest również przechowywanie biżuterii osobno, aby nie mogły się nawzajem porysować. Z tego samego powodu przedmioty o szorstkich powierzchniach, ostrych krawędziach lub zawiasach nie nadają się idealnie do przechowywania biżuterii. Dobrym wyborem jest pudełko na biżuterię, które jest wyściełane od wewnątrz materiałem, aby chronić biżuterię przed zadrapaniami.

Złota Biżuteria
Przechowując złotą biżuterię, należy pamiętać, że złoto jest stosunkowo miękkim metalem. Złota biżuteria powinna idealnie leżeć na miękkiej, gładkiej powierzchni i nie stykać się ze sobą. Należy zwróć szczególną uwagę na biżuterię z twardymi kamieniami szlachetnymi i upewnij się, że są one przechowywane oddzielnie i nie mogą zarysować powierzchni Twojej złotej biżuterii.

Delikatne złote kolczyki

Srebro
Ciemność i suchość są szczególnie ważne w przypadku biżuterii srebrnej, aby zapobiec matowieniu i korozji. Najlepiej jest owinąć każdy element osobno w bibułkę przed włożeniem do pudełka z biżuterią.

Srebrny naszyjnik LEW na pancerce z tibonem

 

Kamienie szlachetne
Zalecamy przechowywanie biżuterii z kamieniami szlachetnymi w taki sposób, aby poszczególne elementy nie stykały się ze sobą. Nawet jeśli różne kamienie mają różne właściwości – unikanie ekspozycji na światło słoneczne i wysokie temperatury jest korzystne dla wszystkich kamieni szlachetnych. Uważaj również, aby kamienie szlachetne nie miały kontaktu z chemikaliami, które mogą poluzować lub uszkodzić kamień lub zmienić jego kolor.

Oryginalny wisior z markazytami i rubinami

Perły
Perły to prawdopodobnie najdelikatniejsza biżuteria ze wszystkich. Z tego powodu biżuteria z pereł potrzebuje pudełka lub przegródki, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb pereł. Korzystne jest również pakowanie każdej pojedynczej sztuki osobno w miękki pokrowiec ochronny. Całkowicie hermetyczne pudełka nie nadają się do pereł, ponieważ zatrzymują wilgoć.

Kobiecy naszyjnik z perełkami

Przechowywanie według rodzaju biżuterii
Każda biżuteria zasługuje na swoje specjalne miejsce i każdy, kto posiada biżuterię, powinien posiadać przynajmniej jedno pudełko z biżuterią.

Upewnij się, że każda biżuteria jest bezpiecznie schowana; Zwłaszcza pierścionki z brylantem lub inna biżuteria z diamentami, ponieważ twardy kamień może łatwo zarysować inne kamienie.

Zawsze przechowuj naszyjniki i bransoletki w taki sposób, aby nie mogły się o siebie zahaczyć. Staraj się trzymać kolczyki w parach – ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić tuż przed ważnym wydarzeniem, jest gorączkowe polowanie na drugi kolczyk. Upewnij się również, że elementy złączne nie mogą zostać uszkodzone.

Pierścionki najlepiej przechowywać w rzędzie z wystarczającą ilością miejsca w osobnej wyściełanej przegródce w pudełku z biżuterią.
Jeśli masz w swojej kolekcji bardzo cenną biżuterię, powinieneś udokumentować ją fotograficznie i przechowywać zdjęcia w innym miejscu. Mogą się przydać, gdyby Cię okradziono, policja lub ubezpieczenie będą potrzebowały informacji o twojej biżuterii.

Utrzymanie biżuterii w czystości to wyzwanie. Dlatego zebraliśmy tutaj dla Ciebie nasze rady – aby Ci w tym pomóc. W ten sposób Twoja biżuteria zawsze pozostaje w idealnym stanie, a Ty i Twoja rodzina będziecie się nią cieszyć z pokolenia na pokolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *