Red Rubin – Brylanty, Pierścionki, Obrączki

Pierścionki, podobnie jak łańcuszki czy bransoletki są składnikiem biżuterii. Określa je okrągły kontur, który pozwala założyć je na palec. Pierścionek na ogół wykonywany jest ze szlachetnego metalu, a wykończony zwykle ozdobnym kamieniem – tzw. oczkiem – przykładowo brylantem.

https://www.ankabizuteria.pl/pierscionki

Najbardziej wzięte pierścionki to chyba pierścionki zaręczynowe. Nikogo nie zdziwi z pewnością też dodanie do tego grona sygnetów. Ale zaskakujące dla większości z nas (szczególnie dla męskiej płci) może być fakt, że do grona pierścionków kategoryzujemy także obrączki ślubne.

Pierścionek srebrny z dużą cyrkonią o pięknym szmaragdowym szlifie

Pierścień, również jak każdy inny detal biżuterii, może wypełniać różne funkcje. Od zadania praktycznej – wyjątkowo ważnej przy dekoracjach, przez funkcję ozdobną (gdzie biżuteria służy wyłącznie do ozdoby ciała) aż po zadanie religijne. Biżuteria może być gdyż traktowana jako wyraz przynależności do danej grupy religijnej. Budulcem pierścionka jest również złoto, jak i srebro – całość zależy bowiem od pragnienia i stylu zainteresowanego. A także od ewentualnych alergii i uczuleń. Bo uczulenie na srebro staje się w naszym społeczeństwie na nieszczęście podobnie popularna, jak uczulenie na białko mleka krowiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *