Pracownicy potrzebni w branży jubilerskiej

Tworzenie biżuterii to skomplikowany proces, który wymaga zaangażowania wielu różnych zawodów. Oto przykładowy proces tworzenia biżuterii od pomysłu przez marketing internetowy do sprzedaży:

Praca w marketingu internetowym sklep jubilerski.
  1. Projektant biżuterii – Zaczyna się od pomysłu, który jest tworzony przez projektanta biżuterii. Projektant tworzy szkice i modele 3D biżuterii, korzystając z oprogramowania do projektowania komputerowego (CAD). Projektant biżuterii musi mieć silne umiejętności artystyczne i techniczne, a także zrozumienie trendów mody i rynku biżuterii. Średnie wynagrodzenie projektanta biżuterii w Polsce wynosi około 3500 – 5000 PLN miesięcznie.
  2. Złotnik/jubiler – Następnie, złotnik lub jubiler wykonuje biżuterię zgodnie z projektem, korzystając z metali szlachetnych i kamieni. Złotnik musi mieć umiejętności w zakresie obróbki metali, osadzania kamieni i detali. Średnie wynagrodzenie złotnika/jubilera w Polsce wynosi około 6253 PLN miesięcznie.
  3. Grawer – W niektórych przypadkach, grawer może być zaangażowany do dodania szczegółowych zdobień lub personalizacji do biżuterii. Grawer musi mieć precyzyjne umiejętności ręczne i doświadczenie w pracy z różnymi materiałami. Średnie wynagrodzenie grawera w Polsce wynosi około 3000 – 4000 PLN miesięcznie.
  4. Specjalista od kamieni szlachetnych – Specjalista od kamieni szlachetnych może być zaangażowany do wyboru, oceny i cięcia kamieni szlachetnych używanych w biżuterii. Muszą oni mieć dogłębne zrozumienie różnych typów kamieni szlachetnych i ich właściwości. Średnie wynagrodzenie specjalisty od kamieni szlachetnych w Polsce wynosi około 4000 – 6000 PLN miesięcznie.
  5. Specjalista od marketingu i sprzedaży – Po zakończeniu produkcji, specjalista od marketingu i sprzedaży jest odpowiedzialny za promowanie i sprzedaż biżuterii. Mogą oni pracować w sklepie stacjonarnym, online, lub obu. Muszą oni mieć silne umiejętności komunikacyjne i zrozumienie rynku biżuterii. Średnie wynagrodzenie specjalisty od marketingu i sprzedaży w Polsce wynosi około 4000 – 7000 PLN miesięcznie.
  6. Fotograf produktowy – Fotograf produktowy jest często zaangażowany do tworzenia atrakcyjnych zdjęć biżuterii do celów marketingowych i sprzedaży online. Muszą oni mieć umiejętności w zakresie fotografii produktowej i edycji zdjęć. Średnie wynagrodzenie fotografa produktowego w Polsce wynosi około 3000 – 5000 PLN miesięcznie.

Pamiętaj, że te wynagrodzenia są tylko średnimi wartościami i mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak doświadczenie, lokalizacja, umiejętności i wielkość firmy.

praca w jubilerstwie

Według danych z portalu wynagrodzenia.pl, które zostały zaktualizowane w styczniu 2023 roku, średnie miesięczne wynagrodzenie jubilera wynosi 3 920 PLN brutto. 25% jubilerów zarabia mniej niż 3 580 PLN brutto, a 25% jubilerów zarabia więcej niż 4 660 PLN brutto.

Podobnie, wynagrodzenia dla innych zawodów, które podałem wcześniej, są średnimi wartościami z różnych źródeł i mogą nie odzwierciedlać dokładnych zarobków w styczniu 2023 roku. Zarobki mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak doświadczenie, lokalizacja, umiejętności i wielkość firmy.

Praca w sklepie z biżuterią srebrną – ankabizuteria.pl

Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat zarobków, zalecam zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy dla tych stanowisk lub bezpośrednio z pracodawcami w sklepie AnKa Biżuteria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *