Rynek biżuterii srebrnej w Polsce

Rynek biżuterii srebrnej w Polsce jest dynamicznie rozwijającym się segmentem branży jubilerskiej. W 2023 roku, obserwujemy kilka kluczowych trendów i statystyk, które pomagają zrozumieć ten rynek.

Rynek luksusowej biżuterii na świecie i w Polsce na rok 2023 wygląda następująco:

 • Na świecie:
  • Rynek luksusowej biżuterii jest bardzo konkurencyjny, z kilkoma kluczowymi graczami walczącymi o udział w rynku. Ci gracze ciągle wprowadzają innowacje i tworzą nowe produkty, aby utrzymać się na czele. Mają silną obecność na rynku i ciągle inwestują w badania i rozwój, aby poprawić swoją ofertę. Angażują się również w strategiczne partnerstwa i współprace, aby rozszerzyć swoje zasięgi i zdobyć konkurencyjną przewagę na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, ci kluczowi gracze odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu trajektorii branży luksusowej biżuterii i spodziewa się, że pozostaną dominujący w nadchodzących latach. Głównymi graczami omawianymi w raporcie o rynku luksusowej biżuterii są: Bulgari, DAMIANI, De Beers Diamond Jewellers, FJD, FOLLI FOLLIE JAPAN LTD, Georg Jensen, GUCCI Group, Harry Winston, JOAQUIN BERAO JAPAN, MUSEO, Richemont, San Freres S A, Tiffany and Co, UNO A ERRE JAPAN, URAI (źródło).
 • W Polsce:
  • Rozmiar rynku luksusowej biżuterii w Wielkiej Brytanii i Polsce szacowany był na 2,00 miliarda USD w 2022 roku i ma osiągnąć 2,15 miliarda USD w 2023 roku (źródło).
  • Segment luksusowej biżuterii w Polsce ma wzrosnąć o 4,24% (2023-2028), co skutkuje wielkością rynku na poziomie 43,93 mln USD w 2028 roku (źródło).
  • Rynek e-commerce luksusowej biżuterii w Polsce ma osiągnąć przychody na poziomie 2,7 mln USD do 2023 roku, co oznacza szacowany wzrost o 3% w porównaniu do 2022 roku ([źródło](https://ecommercedb.com › markets › luxury-jewelry)).

Rozmiar rynku i prognozy

Rynek luksusowej biżuterii w Wielkiej Brytanii i Polsce szacowany był na 1,997.3 mln USD w 2022 roku i ma wzrosnąć o 9,8% CAGR od 2023 do 2030 roku (źródło). W przypadku biżuterii srebrnej, średnia cena eksportu wynosiła 1,4 mln USD za tonę w grudniu 2022 roku, co oznacza wzrost o 25% (źródło).

Sprzedaż online vs sprzedaż stacjonarna

Rynek e-commerce w segmencie biżuterii w Polsce ma osiągnąć przychody na poziomie 30,7 mln USD do 2023 roku, co oznacza szacowany spadek o 3% w porównaniu do 2022 roku. Niestety, nie udało mi się znaleźć konkretnych danych dotyczących sprzedaży stacjonarnej biżuterii srebrnej w Polsce na rok 2023.

Rynek jubilerski w Polsce, z podziałem na sprzedaż stacjonarną i online, na rok 2023 wygląda następująco:

 • Rynek e-commerce w segmencie biżuterii w Polsce ma osiągnąć przychody na poziomie 30,7 mln USD do 2023 roku, co oznacza szacowany spadek o 3% w porównaniu do 2022 roku (źródło).
 • Przychody w segmencie zegarków i biżuterii na rynku akcesoriów w Polsce mają stale wzrastać między 2023 a 2026 rokiem ([źródło](https://www.statista.com › … › Apparel \u0026 Shoes)).

Trendy i kierunki rozwoju

Biżuteria srebrna jest coraz bardziej popularna wśród konsumentów, którzy cenią sobie zarówno jakość, jak i przystępność cenową. Srebro jest również popularnym wyborem dla osób szukających unikalnych i personalizowanych projektów. Wzrost popularności biżuterii srebrnej jest również napędzany przez rosnące zainteresowanie etycznym i zrównoważonym sourcingiem materiałów jubilerskich.

W Polsce, biżuteria srebrna jest często postrzegana jako idealny balans między luksusem a przystępnością cenową. Jest to szczególnie widoczne w rosnącej popularności polskich marek biżuterii srebrnej, które łączą tradycyjne techniki rzemieślnicze z nowoczesnym designem.

Wyzwania i przeszkody

Mimo pozytywnych trendów, rynek biżuterii srebrnej w Polsce stoi przed kilkoma wyzwaniami. Jednym z nich jest konkurencja ze strony innych materiałów jubilerskich, takich jak złoto i platyna. Ponadto, choć sprzedaż online rośnie, wielu konsumentów wciąż preferuje doświadczenie zakupu biżuterii w sklepie stacjonarnym, gdzie mogą zobaczyć i dotknąć produkt przed zakupem.

Podsumowując, rynek biżuterii srebrnej w Polsce jest dynamicznie rozwijającym się sektorem z dużym potencjałem. Wzrost popularności biżuterii srebrnej, zarówno w sprzedaży online, jak i stacjonarnej, wskazuje na pozytywne perspektywy dla tego segmentu rynku w nadchodzących latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *