Jak nosić spinki do krawata?

Jedni mówią, że to akcesoria dla kelnerów, a inni chętnie uzupełniają swój wizerunek. Jak to z nimi jest? Porozmawiamy dziś o tym, jak nosić spinki do krawata?

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-meska

Spinka do krawata to nie tylko przykład męskiej biżuterii, to także praktyczny gadżet pozwalający mężczyźnie utrzymać krawat w jednym miejscu. Podczas chodzenia nie przesunie on się na bok, a przy stole nie wpadnie do talerza. Jednak jeżeli poszukamy informacji na temat spinek, szybko trafimy na informacje, że są to akcesoria, które mają ułatwić pracę kelnerom, a u zwykłych ludzi świadczą o niewyszukanym guście, a nawet stanowią błąd w ubieraniu się. Z kolei, jeśli przejrzymy popularne zdjęcia eleganckich mężczyzn czy na przykład gwiazd Hollywood zauważymy, że często na ich krawatach widać spinki. Czy oni wszyscy nie wiedzą, jak wielki błąd popełniają? Czy może sprawa nie jest tak oczywista?

https://www.ankabizuteria.pl/spinki-do-mankietow-i-krawata

Spinka srebrna do krawata oksydowana

Okazuje się, że niechęć do tych spinek jest czymś czysto kulturowym i nie występuje w niektórych rejonach geograficznych, np. w Stanach Zjednoczonych spinki do krawatu są czymś zwykłym i nie budzą sprzeciwu, ten ostatni jest typowy bardziej dla Europy. Właśnie dlatego zdecydowanie częściej widujemy Amerykańskich aktorów i modeli z tym dodatkiem. Ponieważ żyjemy w globalnej kulturze, czerpiemy inspiracje nie tylko z ulicy i lokalnej prasy, internet jest również ważnym źródłem przy kształtowaniu swojego wizerunku, a w nim nie ma granic geograficznych. Ta irracjonalna niechęć do spinek, jest zatem mocno zagrożona. Co więcej, w naszym rejonie, są one czymś oryginalnym, pozwalają się wyróżnić, pozostając nadal w obrębie klasycznej męskiej elegancji. Jeśli zatem chcesz pójść tą drogą, dzisiaj opisze jak poprawnie wybrać i nosić spinki do krawatów.

OKAZJE
Z uwagi na przeznaczenie spinki, nie będziemy jej nosić, gdy mamy na sobie kamizelkę, ona dostatecznie dobrze utrzymuje krawat w miejscu. Z tego samego względu nie założymy jej do marynarki dwurzędowej, której nie rozpinamy nawet podczas siedzenia. Spinek nie powinniśmy również wybierać na formalne okazje, kiedy od strony praktycznej bardziej liczy się elegancja. Taki gadżet nawet najpiękniejszy będzie obniżał stopień formalności stroju, bo jest dodatkowym akcentem, a w takiej wysokiej elegancji, bardziej liczy się minimalizm i prostota, poza tym spinka nada się do codziennych strojów, do pracy, na studia, czy na różne okazje wieczorne, będzie utrzymywała krawat w miejscu, gdy siedząc lub tańcząc, rozepniemy marynarkę.

RODZAJ
Spinki występują przeważnie w dwóch typach: wsuwanej i zaciskowej. Ta pierwsza zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i sprawia wrażenie bardziej eleganckiej, przy czym może sprawić kłopot przy zakładaniu na bardziej mięsiste i delikatne krawaty. Z kolei zaciskowa jest dość łatwa do montowania, ale nie ma zasady, która by odradzała którykolwiek z tych rodzajów, dlatego jest to kwestia gustu.

POŁOŻENIE
Dobre położenie spinki sprawia problem wielu osobom. Poprawnie powinna ona spinać koszulę z krawatem na wysokości pomiędzy 3, a 4 guzikiem, wypada to tuż powyżej splotu słonecznego. To tutaj spełnia swoją funkcję i całość, wygląda harmonijnie. Położenie spinki niżej lub wyżej nie będzie już tak praktyczne i będzie zwracała uwagę, ponadto spinkę układamy poziomo, pod skosem byłaby to już nonszalancja, a ze względu na sposób zapinania koszuli zawsze będzie szła od strony prawej do lewej. Nie powinna też wpijać się w krawat z boku, tworząc fałdę, wystarczy, że lekko dotyka krawędzi.

DŁUGOŚĆ
Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy doborze spinki jest dobór jej długości, żeby całość prezentowała się dobrze, spinka nie może przełożyć przez cały krawat, nie powinna być też krótsza niż połowa jego szerokości. Idealnie jest, jeśli sięga 3/4 tej szerokości. Jeśli mamy krawaty o dwóch rozmiarach, może konieczne okazać się posiadanie dwóch spinek: krótkiej i długiej. Te mają odpowiednio 6 i 4 cm i świetnie się uzupełniają.

Spinka do krawata srebrna z bursztynem

WZÓR I KOLOR
Spinki to rodzaj biżuterii, a ta daje duże pole do popisu, w sklepach znajdziemy ich najróżniejsze rodzaje z odniesieniami do najróżniejszych aktywności, a nawet elementów popkultury. Znajdą się wykonane w wielu kolorach, z wielu materiałów i w nietypowych kształtach. Ich wybór to oczywiście kwestia gustu, ale przestrzegam tylko, że te pstrokate i nietypowe mogą zwracać na siebie uwagę, zwłaszcza w tak wyeksponowanym miejscu, a ich właściciele mogą nie być brani na poważnie, dlatego bardzo rozważnie należy wybierać okazje, na które takie spinki zakładamy. Natomiast spinki minimalistyczne, zwłaszcza na pierwsze w kolekcji. Jeśli chodzi o kolor, wybierać będziemy między srebrem a złotem. W zależności od koloru pozostałych metalowych elementów naszego stroju wszystkie powinny być w podobnym odcieniu.

INNE OPCJE
Przy okazji warto dodać, że takie spinki, to nie jedyne akcesorium pozwalające przytrzymać krawat w miejscu. Są jeszcze szpilki, łańcuszki i pinezki do krawatu, ale to dodatki, które już jakiś czas temu odeszły do lamusa, więc polecam je tylko osobom, które lubują się w strojach historycznych.

Wiesz już zatem jak poprawnie dobrać i nosić spinkę do krawata, zdecydujesz się na ten dodatek?

Jak dobrać biżuterię do jesiennych stylizacji? Dobór naszyjnika do rodzaju dekoltu.

Jak ożywić jesienne stylizacje za pomocą biżuterii. A w szczególności będzie tutaj mowa o naszyjnikach. Jak je dobrać do odpowiedniego dekoltu.

https://www.ankabizuteria.pl/

1. Dekolt w serek.
Najładniej będzie prezentował się z naszyjnikami które, są takie nieco lejące, które układają się w podobny kształt, czyli na przykład na cieniutkich łańcuszkach z jakąś przywieszką na koniec. Lub też fajnie będą się prezentowały naszyjniki kaskadowe, czyli składające się z kilku pojedynczych naszyjników, takie warstwowe. Na koniec zostawiłam grubsze naszyjniki, takie łańcuchy które, ładnie wyglądają, jeżeli są blisko szyi, oddalone nieco od kształtu dekoltu, dzięki temu nie będą z nim kolidowały. Można je także śmiało łączyć. Jednak dekolty w serek nie będą się dobrze prezentowały z naszyjnikami, które mają inne formy geometryczne, niż właśnie trójkąt odwrócony. Te różne kształty będą się ze sobą kłóciły, uważajcie również na to, aby naszyjnik nigdy nie znajdował się na linii dekoltu, ponieważ naszyjnik ten nie będzie zbyt wyeksponowany.

Naszyjnik srebrny pozłacany KASKADA z kółeczkiem

2. Dekolt podkoszulkowy.
I tutaj mamy dwie możliwości. Albo możemy wybierać chokery, które są powyżej linii dekoltu i odzwierciedlają ten półokrągły kształt, lub też takie, które są dłuższe, przekraczają tę linię i wtedy możemy już wybierać inne kształty, tutaj nie musimy się już ograniczać.

3. Dekolt w łódkę.
Fajnie jest, jeżeli naszyjnik jest nieco dłuższy, ponieważ już sama bluzka, sam dekolt podchodzi bardzo pod szyję i po prostu może zasłaniać naszyjnik lub też te dwie rzeczy mogą na siebie nachodzić, dlatego taki dłuższy najlepiej będzie się prezentował. Również bluzki, które są hiszpankami, opadającymi na ramiona, z takim naszyjnikiem też będą prezentowały się fajnie. Ta sama sytuacja dzieje się z bluzkami, które mają asymetryczne góry, one też mogą podchodzić bardzo pod szyję, więc biżuteria, która jest dłuższa, którą możemy wyciągnąć na zewnątrz, zaprezentuje się najlepiej.

4. Dekolt kwadratowy.
Już sam w sobie jest ozdobą i najładniej zaprezentuje się tylko z kolczykami, tak żeby żadna biżuteria nie dominowała już nad urodą tego dekoltu. Jeżeli koniecznie chcemy postawić na jakiś naszyjnik, to najlepiej niech on będzie delikatny, jakiś łańcuszek zakończony zawieszką i najlepiej będzie, jeżeli ta zawieszka będzie odzwierciedlała ten geometryczny kształt dekoltu kwadratowy lub prostokątny. Ewentualnie jeszcze jedna możliwość, to jakiś choker bardziej pod szyją, dzięki czemu ta odległość między dekoltem a naszyjnikiem sprawi, że będą one ze sobą harmonizować.

Naszyjnik srebrny z tytanem kwadrat

5. Dekolt serce.
Fajnie prezentują się tutaj duże naszyjniki, eleganckie naszyjniki, które wypełniają tę dużą odkrytą przestrzeń.

6. Golfy.
Tutaj ładnie będą prezentowały się naszyjniki, które układają się poniżej linii doszycia golfów, tutaj nie mamy więc zbyt dużego problemu, a trzeba zaznaczyć, że przy sferach, przy golfach naszyjniki potrafią fajnie odmienić charakter stylizacji i sprawić, że będziemy wyglądały dużo ciekawiej.
Bluzy kierują się takimi samymi zasadami, jeżeli mamy troszkę przestrzeni u góry, możemy założyć okrągły naszyjnik, który jest bliżej szyi. A jeżeli bluza podchodzi bardzo pod szyję, to już lepszy będzie dłuższy, który możemy wyciągnąć na zewnątrz.

A jeśli stawiamy na dekolty, które są same w sobie już jakoś bardziej ozdobne, biżuteryjne, czy też bardziej takie bogate, mogą to być też gorsety, które same w sobie przykuwają mocno uwagę, to wtedy już lepiej zrezygnować z biżuterii.

Duże naszyjniki najładniej wyeksponujemy na gładkich górach, drukowane bluzki ze wzorami niestety nie będą dobrym tłem, wtedy nasz naszyjnik gdzieś zaginie.

Jak wybrać kolczyki? Biżuteria i kolczyki pod lupą.

Dziś opowiem wam nieco więcej o swojej biżuterii, a mianowicie o kolczykach. O ich doborze. Co komu pasuje? Oraz jakie fasony warto mieć w swoim puzderku, garderobie, tak aby pasowały do większości stylizacji.

https://www.ankabizuteria.pl/

Na pierwszy ogień idą wkrętki, różnej wielkości, od najmniejszych, najbardziej minimalistycznych, delikatnych po coraz większe. Jest to dobra opcja dla kobiet, które zaczynają swoją przygodę z biżuterią, które nie wiedzą jakie fasony są dla nich. Co kupić? Co wybrać? I to jest fajny rodzaj na rozpoczęcie tej przygody. Więc jeśli tylko chcesz, masz ochotę, ale na przykład nie wiesz jakie kolczyki są dla Ciebie, czego w ogóle szukać w sklepach, to wkrętki są właśnie bardzo dobrym pomysłem. Mogą one być ażurowe, jakaś delikatna kropeczka, może to być jakiś element, który lubisz, piesek, kotek, bądź inny zwierzak lub motyw.

Kolczyki srebrne KAMEA na czarnym agacie na sztyft

Co się tyczy okrągłych kolczyków i w ogóle doboru okrągłych kolczyków do kształtu twarzy. Przede wszystkim nie powtarzaj kształtu twarzy w kolczykach, czyli: jeśli masz okrągłą buzię, to unikaj właśnie okrągłych kolczyków.

Kolczyki wiszące, dłuższe. Od minimalistycznych, delikatnych, które wyszczuplają, wysmuklają naszą twarz, idealnie sprawdzą się przy buzi okrągłej, kwadratowej. Oprócz kształtu tego kolczyka ważny jest także jego kolor, dla typu chłodnego wybieramy przede wszystkim srebro, dla ciepłego złoto.

Kolczyki srebrne pozłacane z koniakowym bursztynem ŁAPACZE SNÓW

Powoli przechodzimy do moich ulubionych propozycji, czyli czegoś większego. Są to kolczyki odważniejsze. Myślę, że do takich większych kolczyków warto zwrócić uwagę na stylizację, aby ona była gładka, raczej bez wzorów, ponieważ same kolczyki zwracają już na siebie uwagę, ubiór powinien być tłem, dopełnieniem waszej biżuterii, lub też wasza biżuteria będzie uzupełnieniem waszej minimalistycznej kreacji.

Jako kolejne, są to nieśmiertelne koła. Co tu dużo mówić, jest to biżuteria na każdą okazję, myślę, że również na co dzień, wszystko w zależności od ich wielkości i wykończenia. Mogą one poszerzać linię żuchwy, są idealne dla osób, które pragną dodać swojej twarzy objętości, ponieważ posiadają zbyt ostro zakończoną brodę. Wariacji na temat kół jest wiele.

Piękne, duże, charakterne kolczyki w całości ze złota. Ja uwielbiam, gdy coś się dzieje, gdzie kolczyki posiadają jakąś inną formę. Dla mnie pasują do każdej stylizacji, a dlaczego? Ponieważ nie posiadają koloru, to jest po prostu złoto i tyle. Tak samo jest w przypadku srebra, będą pasować do każdej stylizacji, do każdego koloru. Wyzwanie stanowią kamienie w kolczykach, trzeba dobrać je odpowiednio do stylizacji. Kolczyki złote lub srebrne w całości będą kolorystycznie współgrać i pasować praktycznie ze wszystkim. Mamy teraz taki trend łączenia złota ze srebrem, to również świetnie można wykorzystać w swoich stylizacjach.

Mój ostatni wybór kolczyków to takie dłuższe kolczyki ażurowe, które wyglądają bardzo ciekawie i przyciągają wzrok, równocześnie wysmuklając kształt twarzy.

Po czym poznać, że Twoja biżuteria jest prawdziwa?

Jeśli nie macie do czynienia z kamieniami szlachetnymi na co dzień, z łatwością możecie pomylić prawdziwy diament z cyrkonią, dlatego najwyższy czas przyswoić podstawy sztuki rozróżniania prawdziwych kamieni od fałszywych w zaciszu własnego domu. Weźcie światełko ultrafioletowe i sprawdźcie, jak zareaguje wasz kamień. Większość diamentów mieni się na błękit, ale nie wszystkie, niektóre w ogóle nie połyskują w świetle ultrafioletowym. Nie wyrzucajcie jeszcze waszego diamentu, jeśli się nie świeci, są inne testy na sprawdzenie jego autentyczności. Chwyćcie diament, przybliżcie do ust i chuchnijcie w niego na powierzchni minerału, uformuje się delikatna mgiełka ze względu na ciepło i wilgoć oddechu, jeśli zniknie od razu macie do czynienia z autentykiem, jeśli natomiast utrzyma się na kamieniu przez kilka sekund niewykluczone, że trzymacie fałszywkę. Macie luźny fragment diamentu to wrzućcie go do szklanki z wodą, jeśli opadnie na dno to prawdziwy minerał w przeciwnym wypadku to podróbka. Autentyczny diament ma bardzo dużą gęstość, diamenty odznaczają się niesamowitą trwałością, mogą na nich wystąpić pewne uszkodzenia, ale jeśli zauważycie liczne zarysowania, to prawdopodobieństwo ich autentyczności znacząco spada. Nie bez przyczyny diamentowe wiertła są najbardziej wytrzymałe. Najlepszym sposobem na sprawdzenie autentyczności diamentu jest próba ognia, ale zachowajcie szczególną ostrożność. Weźcie minerał w szczypce i trzymajcie nad płomieniem zapalniczki przez około pół minuty, a następnie wrzućcie do zimnej wody, jeśli diament jest prawdziwy, zostanie nieuszkodzony, fałszywka z kolei od razu się rozleci. Autentyki powstały wiele miliardów lat temu pod gigantycznym ciśnieniem i w niebotycznej temperaturze, mały płomień nie zrobi na nim żadnego wrażenia.

https://www.ankabizuteria.pl/

Aby sprawdzić swoje złoto domowymi sposobami, nie musicie go przegryzać, jak robiono to za starych czasów. Złoto w przeciwieństwie do wielu metali nie jest magnetyczne. Będziecie jednak potrzebować się czegoś mocniejszego od magnesu na lodówkę, jeżeli znajdziecie odpowiednio silny, zbliżcie go to złota, zwróćcie uwagę, jak zareaguje, jeśli się poruszy, prawdopodobnie nie jest zrobione z czystego złota, może to być tańszy metal pokryty złotą warstwą lub substancją w tym kolorze. Równie dobrze możecie polać złoto kilkoma kroplami octu, jeśli je odbarwią, wasze złoto nie jest prawdziwe. Test ze szklanką wody również rozwieje wszelkie wątpliwości, złoto nie utrzymuje się na powierzchni wody, ani nie rdzewieje, jeśli zauważycie takie ślady na waszej biżuterii, oznacza to, że nie jest z czystego złota. Jeśli nadal macie wątpliwości, w takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wizyta u jubilera, przeprowadzi on odpowiednie testy, w których sprawdzi wagę oraz stopień czystości waszego złota.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-zlota

Kolczyki złote pr. 585 kółka i owale
Możecie łatwo sprawdzić, czy dana biżuteria jest wykonana z czystego srebra, najlepszym sposobem jest sprawdzenie grawera na jej powierzchni, powinny znajdować się na niej oznaczenia próby takich jak 925,900 lub 800, liczby te oznaczają zawartość czystego srebra. Jeśli uważacie, że macie do czynienia ze srebrem szterlingowym to powinno zawierać ono co najmniej 92,5% czystego srebra, podobne do złota jest ono niemagnetyczne. Weźcie magnes i sprawdźcie, jak zareaguje, jeśli przylegnie do niego, to znaczy, że jest wykonane z czegoś innego niż srebro, albo jest stopem. Możecie również powąchać biżuterię, jeśli poczujecie zapach siarki albo charakterystyczną metaliczną woń to na pewno nie srebro szterlingowe, jest ono bezwonne, wasz przedmiot może być jedynie pokryty srebrem, wszelki zapach wskazuje na inny metal.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-damska

Pierścionek srebrny z owalnym kamieniem księżycowym

Syntetyczne opale są o wiele bardziej porowate, niż te naturalne, w porównaniu do kamieni mają mniejszą gęstość, dlatego są znacznie lżejsze, gdyby wziąć je pod lupę, zauważylibyście, że syntetyki mają regularne ubarwienie, podczas gdy w naturalnych kamieniach ono nie występuje. Mam nadzieję, że odłożyliście światełka ultrafioletowego, którym sprawdzaliście diamenty, możecie go również użyć na opalach, prawdziwy kamień będzie połyskiwał na zielono, niebiesko lub biało, jeśli nie świeci, oznacza to, że nie jest opalem, a czymś innym. Dublety i tryplety to opale, które zawierają dodatkowe sztuczne elementy, oznacza to, że są prawdziwe, ale nie czyste, przy okazji są znacznie tańsze. Dublety składają się z prawdziwego opalu oraz kilku innych materiałów dołączonych do jego spodniej części. Tryplety mają dodatkową warstwę wierzchnią, jeśli chcecie kupić czysty opal, musicie przygotować się na większy wydatek. Na bokach kamienie te powinny wyglądać na jednolite, a nie złożone z kilku warstw. Dublety mają ich tylko dwie prawdziwy opal oraz przylegająca do niego dodatkowa warstwa. Powinniście dostrzec cienką linię wzdłuż, której obie części są połączone. Gdy wierzch opalu wygląda na szklany albo przezroczysty to prawdopodobnie tryplet, takie sztuki są pokryte twardym bezbarwnym plastikiem, a wierzch trypletu będzie inaczej odbijał światło niż naturalny kamień. Jeśli jest przezroczysty, gdy patrzycie na niego z boku, prawdopodobnie macie do czynienia z trypletem.

Aby odróżnić prawdziwe perły od fałszywek, musicie wiedzieć, że całkowicie różnią się one od pozostałych kamieni, w końcu tworzą je żywe stworzenia. A większość dostępnych na rynku fałszywek powstaje w laboratoriach, najczęściej produkuje się je z plastiku oraz szkła. Fałszywki są lśniące i odbijają światło w tym samym stopniu, prawdziwe perły z kolei mają delikatne niedoskonałości i tworzą je mięczaki. Naszyjnik z fałszywkami będzie się składał z pereł tej samej wielkości, wszystkie będą idealnie okrągłe i pozbawione wszelkich skaz. Następna metoda nie wszystkim służy, więc zastanówcie się, czy chcecie z niej skorzystać, weźcie perłę i potrzyjcie nią delikatnie zęby, jeśli jest prawdziwa, poczujecie tarcie podobne do papieru ściernego, natomiast fałszywka będzie gładka jak plastik czy szkło.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Piękna bransoletka z pereł w stylu lat 50. Coco Chanel

Jadeit jest jednym z najpopularniejszych pożądanych kamieni na świecie. Ze względu na niesamowity popyt natkniecie się na mnóstwo fałszywek, choć skazy na kamieniach szlachetnych uchodzą za niedoskonałości, nierzadko są szczęściem w nieszczęściu, dowodzą one autentyczność jadeitu, weźcie kamień pod światło i uważnie się jemu przyjrzyjcie, jeśli zobaczycie w nim pęcherzyki powietrza, to oznacza to, że trzymacie fałszywkę. Prawdziwy jadeit jest bardzo trwały i trudno go zarysować, jest nawet solidniejszy od wielu metali, dlatego wasz jadeit powinien być odporny na próby zarysowania, nawet stal nie zostawi na nim żadnego śladu. Aby przeprowadzić taką próbę, weźcie metalowy przedmiot, taki jak nóż czy nożyczki i potrzyjcie nim powierzchnie jadeitu, jeśli zobaczycie ślady zarysowania, prawdopodobnie jest podróbką. Jadeit jest chłodny w dotyku, jeśli chwycicie prawdziwy kamień, zauważycie, że nie zmieni temperatury, dopiero po dłuższym czasie, a później niemal błyskawicznie się schłodzi, możecie to sami sprawdzić, biorąc kamień w dłoń, poczekajcie, aż się nagrzeje, a potem odłóżcie na bok, na kilka sekund, następnie weźcie kamień ponownie do ręki, jeśli jadeit jest prawdziwy, powinien wciąż być chłodny. Autentyczne kryształy powstają w ciemności, głęboko pod ziemią, a czasem pod wodą. Proces ten trwa od tysięcy do nawet milionów lat, syntetyki mają ten sam skład chemiczny co ich prawdziwe odpowiedniki, ale powstają w laboratoriach i to błyskawicznie szybko. Co do ich bliźniaczo podobnych podróbek, są one rezultatem wprawnego procesu, wykonuje się je z plastiku albo mniej wartościowych kamieni, potem są reklamowane i farbowane, żeby wyglądały na autentyczne. Prawdziwe kryształy wymagają czasu na wydobycie, obróbkę i wysyłkę na cały świat. Skutkuje to znacznie wyższymi cenami niż ten, za który sprzedaje się fałszywki, tanie kryształy, które znajdziecie w internecie, mogą być łudząco podobne do autentycznych, sprzedawcy celowo zaniżają ich cenę, żeby kupiło ich jak najwięcej klientów, jednak niemal w każdym przypadku oznacza to, że nabędziecie podróbkę.

Kolekcja Biżuterii Scarlett w AnKa Biżuteria

Obecnie oksydowana biżuteria jest postrzegana jako główny wyraz stylu dla pań z różnych grup wiekowych. Wykonana biżuteria z oksydowanego srebra może być odważna i dramatyczna lub prosta i czarująca. Oksydowany metal oferuje świeży i nowatorski wygląd w świecie biżuterii złotej i srebrnej.

https://www.ankabizuteria.pl/scarlett

Efekt światła i cienia oksydowanej biżuterii ze srebra nadaje jej kultowy antyczny wygląd. Oksydowana biżuteria zapewnia efektowny wygląd przy najmniejszym połysku. Od naszyjnika po pierścionek, wszystkie elementy biżuterii w kolekcji ,,Scarlett” są dostępne w oksydowanym wykończeniu.

Biżuteria oksydowana to efekt gdzie powierzchnia srebrnej biżuterii, która została celowo przyciemniona poprzez poddanie jej procesowi chemicznemu i nałożenia na nią czarnej patyny. Ta patyna, kolor powierzchni, który pojawia się, gdy srebro jest wprowadzane do siarczków, jest przyspieszoną wersją naturalnego procesu matowienia. Na zewnętrznej powierzchni metalu tworzy się warstwa siarczku srebra, nadając mu poczerniały wygląd.

Pierścionek srebrny oksydowany z kolorowymi cyrkoniami

Biżuteria ze srebra oksydowanego jest szykowna i modna. Występuje w różnych wzorach, kształtach, formach i rozmiarach. Kobiety w każdym wieku noszą biżuterię ze srebra oksydowanego w różnych formach, a większość z nich jest poczerniała, z kanciastymi i modnymi wzorami, kontrastującymi kolorami kamieni, a także lśniącymi cyrkoniami. Przykładem jest ten pierścionek srebrny oksydowany z kolorowymi cyrkoniami, który zachwyca swoim nowoczesnym designem.

Bransoletka srebrna oksydowana – Interesujący splot

Biżuteria ze srebra oksydowanego ma piękny wygląd, a jej specjalnością jest to, że podkreśla piękno użytkownika. Oksydacja nadaje biżuterii organiczny, naturalny wygląd, a w zależności od stylu biżuterii, oksydowane wykończenie może sprawić, że będzie wyglądać rustykalnie, antycznie, a nawet ziemisto. Niezmiernie elegancka, wyszukana biżuteria srebrna oksydowana o pięknym splocie, to propozycja dla kobiet, które lubią się wyróżniać i szukają niespotykanej, ponadczasowej biżuterii.

Piękne kobiece kolczyki srebrne

Pochodzenie etniczne biżuterii oksydowanej jest jej główną atrakcją i kradnie całą uwagę. Biżuteria oksydowana ma swój urok i elegancję, staje się coraz bardziej popularna wraz z innymi produktami z efektem vintage. Srebro oksydowane sprawia wrażenie nieco zabytkowego, co w połączeniu z odpowiednią estetyką wyrobów nadaje mu niemal antycznego charakteru tak jak tym pięknym kobiecym kolczykom srebrnym.

Oksydowane produktu pozostają na długo w takiej formie, w jakiej zostały zakupione, nie czernieją z czasem pod wpływem powietrza jak klasyczne srebro 925. Dlatego też taka biżuteria jest niezwykle trwała i często na wiele lat zachowuje swój urok. Biżuteria ze srebra oksydowanego nie musi być polerowana ani czyszczona i może być pozostawiona w dowolnym środowisku.

Wszystko o kamieniu turkus

Turkus to nieprzezroczysty minerał o pięknym zielonkawo-niebieskim odcieniu. Był używany jako cenna ozdoba od wieków i był używany przez Egipcjan tysiące lat temu jako kamień jubilerski i kamień ozdobny. Turkus jest jednym z najpopularniejszych kamieni półszlachetnych, jakie można znaleźć i jest bardzo pożądanym kamieniem jubilerskim. Jest zwany ,,kamieniem zwycięzcą”, ma chronić podróżnych, wspomagać twórczą ekspresję, mądrość, miłość, komunikację.

https://www.ankabizuteria.pl/

Słowo turkus wywodzi się ze starego francuskiego słowa oznaczającego „turecki”, nawiązującego do handlowców, którzy pierwotnie eksportowali perski turkus do Europy. Jego odcień jest tak żywy i rozpoznawalny, że szybko zaczęto go używać do opisu koloru, który znajduje się gdzieś pomiędzy niebieskim a zielonym.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki

Kolczyki srebrne z turkusami – srebro pozłacane różowym złotem

Substancją nadającą odcienie niebieskie jest miedź, a zielone-żelazo. Ceniona barwa niebieska przechodzi w temperaturze 250 stopni w brzydki odcień zieleni. Turkus jest często nakrapiany żyłkami skały macierzystej, zazwyczaj brązowym limonitem lub czarnym tlenkiem manganu. Jako nieprzezroczysty kamień szlachetny turkus jest polerowany jako kaboszony, przy czym najczęściej występują owale.

https://www.ankabizuteria.pl/naszyjniki

Naszyjnik srebrny pozłacany różowym złotem WAŻKI z turkusami i kryształami Swarovski

Wspaniały odcień kamienia w połączeniu z unikalnymi wzorami sprawia, że biżuteria z turkusem ​​jest tak piękna, że ​​żaden inny klejnot nie dorównuje jej pięknu. Turkus jest porowatym, kruchym i uwodnionym minerałem o zmiennym niebiesko-zielonym kolorze, który zmienia się w zależności od składu chemicznego kamienia, a także w zależności od rodzaju gleby, z której powstał. Uważa się, że turkus chroni przed nieszczęściami i dlatego jest najczęściej używanym kamieniem przez kobiety jako biżuteria.

https://www.ankabizuteria.pl/bransoletki

Srebrna bransoletka z bursztynem i turkusem

Wykonane z niego kolczyki i naszyjniki świetnie podkreślają naturalną urodę, natomiast broszki i bransoletki mogą być oryginalnym dodatkiem, taka wyrazista turkusowa biżuteria naprawdę wyróżni Cię z tłumu. Biżuteria z turkusem w intensywnym, niebieskim lub zielonkawym kolorze to propozycja dla pań, które lubią połączenie klasycznego srebra ze zdecydowanym kolorem to również wspaniały pomysł na niebanalny prezent dla kogoś bliskiego.

https://www.ankabizuteria.pl/komplety-bizuterii

Komplet biżuteria srebrna pozłacany naszyjnik i bransoletka z turkusem i akwamarynem

W AnKa Biżuteria mamy wzory delikatne i eleganckie, jak i odważne, rzucające się w oczy. Każdy egzemplarz srebrnej biżuterii z turkusami odznacza się niezwykłą precyzją wykonania i dbałością o nawet najmniejszy detal. W ten sposób powstają ozdoby, które na długo zapadają w pamięć i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Nowości w AnKa Biżuteria: Naszyjniki

Nieograniczona ilość naszyjników dla kobiet pozwala znaleźć wzór, który byłby odpowiedni właśnie dla nas. Niezależnie od tego, czy wolisz krótkie, czy długie, naszyjniki z lub bez wisiorków, wyraziste lub delikatne, wszystkie one są po to, aby nasz wygląd był bardziej modny, szykowny i reprezentacyjny. To jedne, z najbardziej popularnych i powszechnych biżuteryjnych ozdób, pasujące kobietom w każdym wieku.

https://www.ankabizuteria.pl/

Długie naszyjniki dla kobiet są bardzo wygodne w noszeniu, łatwe do ułożenia i proste, a jednocześnie wystarczająco eleganckie. Niezależnie od tego, czy wolisz złote, czy srebrne, długie naszyjniki dla kobiet są zawsze świetnym i praktycznym dodatkiem do każdej kolekcji biżuterii. Wielobarwne bądź stonowane idealnie skomponują się z letnią sukienką czy garsonką biznesową, ale też będą pasować przetartym jeansom i prostemu topowi.

Naszyjnik srebrny pozłacany z czarną cyrkonią na łańcuszku rolo fleat

Naszyjniki to ważne elementy biżuterii, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać niesamowicie. Od wisiorków i łańcuszków, istnieje wiele wzorów, kształtów i rozmiarów naszyjników, a każde z nich są idealnym dodatkiem do każdego stroju. Powyżej można zobaczyć naszyjnik srebrny pozłacany 18 k złotem, z czarną cyrkonią o pięknym szmaragdowym szlifie na łańcuszku rolo fleat, który pozostawia niesamowite wrażenie na długo.

Naszyjnik srebrny pozłacany z czarną perłą

Delikatne naszyjniki to jedne z najbardziej wszechstronnych elementów w każdej kolekcji biżuterii, które nie tylko podkreślają Twój styl, ale także pozwalają pokazać Twoją osobowość. Subtelny naszyjnik z pozłacanego srebra próby 925 to eleganckie połączenie dwóch rodzai łańcuszków, kuleczek diamentowanych oraz łańcuszka rolo fleat. Perła wysokiej jakości w kształcie podłużnego owalu z gładką strukturą ma piękny, ciekawy kolor, niejednoznaczną czerń z poświatą grafitu, fioletu i ciemnej zieleni.

Srebrny naszyjnik satynowany z tytanem

Naszyjniki z wisiorkami to piękne, wyraziste elementy, które można dodać do każdego stroju. Świetnie prezentują się w połączeniu z dżinsami i prostym topem lub jako ostatni dodatek do bardziej fantazyjnego wyglądu. Wisiorki i naszyjniki są idealnym prezentem na niemal każdą okazję. Naszyjnik srebrny na subtelnym łańcuszku typu ankier rodowany z zawieszką na łańcuszku w kształcie dwóch nieregularnych trójkątów, gdzie większy z nich jest z karbowanego srebra, a mniejszy z tytanu w kolorach niebieskim, fioletowym i miedzianym to subtelna, lekka, a jednocześnie efektowna ozdoba dla każdej zdecydowanej kobiety.

Biżuteria do grawerowania

Dzięki możliwości grawerowania wybranej biżuterii możesz podarować bliskiej osobie prezent o większym znaczeniu i wartości sentymentalnej, nie wspominając o niesamowitym wyglądzie. Grawerowanie to prosty i szybki proces, który sprawia, że ​​biżuteria jest bezcenna.

https://www.ankabizuteria.pl/

Grawerowanie polega na marszczeniu powierzchni przedmiotu w celu stworzenia wzoru na przedmiocie. Grawerowanie jest trwałe i może być bardzo szczegółowe i precyzyjne. Powierzchnia grawerowanej biżuterii zachowuje połysk, a grawerunek jest głęboki i nieusuwalny, czyli odporny na ścieranie. Nie ma lepszego sposobu, aby powiedzieć komuś, ile dla ciebie znaczy, niż za pomocą przemyślanego, spersonalizowanego prezentu.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-do-grawerowania

Długi naszyjnik Celebrytka Piękne serduszko

Rozwój technologii pozwolił wykorzystać do grawerowania komputery, które zapewniają bardzo dużą dokładność dopracowania detali, a proces jest o wiele mniej czasochłonny niż przed wiekami. To, co zostało do dziś, to sens i znaczenie grawerowania, które pozwala zostawić, utrwaloną narzędziem na części metalu, pamiątkę.

Można grawerować prawie każdy rodzaj metalu, od miękkich metali, takich jak złoto, po twardsze metale, takie jak stal. Grawerunkiem może być motywujące przesłanie, wyznanie uczuć, dedykacja, data ważnego dnia w życiu, a także imię lub inicjały najważniejszej osoby. Taką biżuterię możesz zamówić dla samej siebie, a także podarować w prezencie.

Srebrny brelok do kluczy

Estetyka i precyzja to podstawa grawerowania biżuterii. Niezależnie od tego, czy pod wpływem impulsu, czy na specjalne wydarzenie, biżuteria kojarzy się z osobistym uczuciem. To doskonały sposób, aby upominek kupiony w sklepie był jeszcze bardziej znaczący, dzięki osobistej ekspresji, która zostanie zapamiętana i ceniona na całe życie.

Naszyjnik srebrny pozłacany SERCE

Grawerowany srebrny naszyjnik z zawieszką w kształcie serca jest minimalistyczny, elegancki i romantyczny. Dzięki niestandardowemu grawerowi jest to idealny wybór na czuły prezent i subtelny dodatek na co dzień dla każdej kobiety.

Bransoletka srebrna z blaszką z serduszkiem i nieskończonością

Grawerowana srebrna bransoletka z łańcuszkiem ze srebrnym wisiorkiem może być znaczącym prezentem lub eleganckim dodatkiem do każdej stylizacji. Krótki grawer na bransoletce to doskonały pomysł, jeśli szukasz niecodziennego i oryginalnego prezentu.

Bransoletka srebrna pozłacana na sznureczku

Biżuteria personalizowana uznawana jest za nowoczesny, luksusowy i bardzo elegancki prezent. Jest doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Poprzez grawerunek biżuteria staje się niezwykle wartościowym przedmiotem, który budzi sentyment. Grawer sprawia, iż biżuteria jest nie tylko dodatkiem do codziennych stylizacja, ale także wspomnieniem ważnych wydarzeń, emocji i relacji.

Biżuteria religijna

Biżuteria jest jedną z najstarszych form zdobniczych i od wieków służy do reprezentowania wiary, dziś używana jest jako symbol przynależności religijnej. Ten szczególny trend w biżuterii tworzy nowe sposoby wyrażania własnych przekonań w modny sposób. Biżuteria religijna wyróżnia się na tle standardowej biżuterii, bowiem biżuteria chrześcijańska podkreśla nasze oddanie Bogu.

https://www.ankabizuteria.pl/

Biżuteria religijna staje się coraz bardziej powszechna. Pozwala ona połączyć zarówno elegancję, jak i własne wartości w życiu poprzez niewielką ozdobę, którą możemy nosić zawsze przy sobie. Obecnie w stacjonarnych oraz internetowych sklepach z dewocjonaliami możemy wybierać spośród setek różnorodnych modeli.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-religijna

Biżuteria religijna ma osobiste znaczenie dla posiadacza, dlatego osoby, które kupują dla siebie taką biżuterię, będą chcieli ją zachować jako piękne przypomnienie swojej wiary, natomiast ci, którzy kupują ją jako prezent dla innych, będą dumni, że podarują piękny, wysokiej jakości prezent swoim bliskim.

Kolczyki srebrne krzyżyki z onyksami

Krzyż jest często używany jako centralny punkt w wielu elementach biżuterii, będąc jednym z symboli najpopularniejszych religii na świecie. Zazwyczaj nosi się go jako wisiorek lub zawieszkę, ale ten prosty, a zarazem wyjątkowy symbol używany jest również w pierścionkach, kolczykach lub spinkach do mankietów.

Srebrny naszyjnik z krzyżykiem

Naszyjniki z krzyżykiem są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, a także formach. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych naszyjników z krzyżem, czy modnych opcji, krzyże to modne motywy biżuterii religijnej, a ich możliwości wykonania są nieograniczone. Wisiorki z prostym krzyżem mogą być często najpotężniejsze, ponieważ ich proste projekty skupiają się na przesłaniu, które się za nimi kryje.

Obrączka srebrna pozłacana różaniec

Biżuteria religijna zaprojektowana z metali szlachetnych to sposób na stylowe przedstawienie swojej duchowej strony. Pierścionek z symbolem religijnym, noszony ze względu na modę i styl, ma swoje wyjątkowe miejsce na rynku biżuterii. Boskość połączona z elegancją i klasą to niesamowite połączenie.

Srebrna bransoletka pozłacana i rodowana z Matką Boską Cudowną i krzyżykami

Niezwykły urok bransoletek sakralnych, nie pozwala przejść obojętnie obok takiego dodatku biżuteryjnego, który tworzy modne zestawienie i piękną ozdobę codziennego ubioru. Biżuteria sakralna w postaci bransoletek w przepiękny sposób łączy estetykę z symboliką religijną. Dostępne są wersje wykonane z rzemyków lub wzbogacone w koraliki, tworzące różaniec. Osobom zainteresowanym bardziej eleganckimi modelami z pewnością spodobają się bransoletki srebrne lub pozłacane z delikatnymi łańcuszkami i elementami ozdobnymi. Ciekawą wersją są również te ze zwisającymi krzyżykami, które również mogą posłużyć w trakcie zmawiania modlitwy.

Biżuteria religijna już dawno przestała kojarzyć się z tandetnymi ozdobami, które można kupić na odpuście. Obecnie w sklepach z artykułami religijnymi, a także w AnKa Biżuteria możemy łatwo znaleźć wyjątkowo eleganckie pierścionki, zawieszki, bransoletki i inne dodatki, które mogą posłużyć jako niebanalne ozdoby.

Profesjonalna pielęgnacja biżuterii

Aby biżuteria wyglądała pięknie, powinna błyszczeć, ale wystawienie na działanie kurzu i brudu, balsamów i mydeł, a nawet powietrza i wilgoci może z czasem przytępić Twoje ulubione przedmioty i pozbawić je blasku.

https://www.ankabizuteria.pl/

Tutaj dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o czyszczeniu srebrnej, złotej i pozłacanej biżuterii i jak możesz zachować swoją lśniącą biżuterię przez wiele lat. Przywróć swoją biżuterię do pełnego blasku i chwały oraz zetrzyj nieestetyczne plamy dzięki tym szybkim i łatwym preparatom do czyszczenia biżuterii. Jednak przed rozpoczęciem dokładnie sprawdź, z jakiego metalu jest Twoja biżuteria. Na przykład przedmioty złote i pozłacane wymagają innej pielęgnacji niż biżuteria srebrna.

https://www.ankabizuteria.pl/profesjonalna-pielegnacja-bizuterii

Emulsja do polerowania srebra SILBO 100 ml

Najlepszym sposobem na czyszczenie zmatowionych kawałków srebra i zapobieganie ich ponownemu zmatowieniu jest dobry środek do polerowania srebra, taki jak emulsja do polerowania srebra SILBO, która zawiera składniki, które rozpuszczają i usuwają nalot, pozostawiając powłokę ochronną, aby zapobiec nowemu matowieniu srebra. Emulsja SILBO do srebra czyści i poleruje wyroby srebrne i posrebrzane, posiada działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu wydłuża odporność metalu na matowienie, a podczas polerowania zakrywa delikatne zarysowania biżuterii.

Ściereczka do czyszczenia biżuterii złotej i złota

Złoto jest bardzo miękkim metalem, więc łatwo je zarysować, dlatego zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas czyszczenia lub polerowania złotej biżuterii. Jeśli Twoja biżuteria wymaga lekkiego wypolerowania, chwyć ściereczkę do czyszczenia biżuterii i delikatnie pocieraj ją okrężnym ruchem. Pomoże to pozbyć się większości smug i odcisków palców. Ściereczka wykonana jest z grubej, delikatnej i naturalnej bawełny z zastosowaniem zaawansowanej technologii czyszczenia. Składa się z dwóch warstw: białej (czyszczącej) i fioletowej (polerującej). Podczas czyszczenia chusteczka nakłada powłokę, dzięki której Twoja biżuteria nie przyjmuje brudu i zachowuje połysk na długo.

Kąpiel do pielęgnacji biżuterii i monet ze złota SILBO 150 ml

Możesz również wybrać delikatną kąpiel w roztworze, który skutecznie wyczyści biżuterię ze złota. Użycie płynu jest niezwykle proste i w zasadzie polega na zanurzeniu czyszczonego wyrobu w płynie czyszczącym. Po kilkuminutowej kąpieli należy wypłukać czyszczony produkt pod bieżącą wodą i wytrzeć miękką i czystą ściereczką. W zestawie (wewnątrz butelki) znajduje się specjalny koszyczek, dzięki któremu użycie płynu jest jeszcze wygodniejsze.

Pisak do czyszczenia diamentów i kamieni naturalnych biżuterii srebrnej i złotej

Pisak został opracowany z myślą o czyszczeniu diamentów, kamieni szlachetnych, biżuterii z platyny i złota, a regularne stosowanie Diamond Dazzle Stik w biżuterii do czyszczenia poprawi jej ogólny wygląd. To pióro zawiera żel z mikrodrobnymi środkami czyszczącymi i środkami polerskimi, które przynoszą blask i połysk do diamentów.

Ściereczka do czyszczenia biżuterii

Jeśli się spieszysz, wybierz chusteczki, mogą być wygodniejszą alternatywą do czyszczenia biżuterii. Ściereczka do czyszczenia złota i srebra jest uniwersalna i wygodna w codziennym zastosowaniu. Z jej pomocą każda ozdoba będzie świetnie wyglądać i imponować innym.